- Nytt «Assassin’s Creed» er på vei

Juleferie i selskap med leiemordere - også i år?

15. februar 2011 09:59

Ubisoft har redegjort for sin finansielle situasjon, og i den forbindelse har sjefen sjøl, Yves Guillemot, snakket om et helt nytt «Assassin’s Creed» som er under utvikling.

Guillemot ville ikke fortelle mye om hva vi kan forvente av spillet – annet enn at han avkreftet at det vil dreie seg om et nedlastbart spill. Det neste «Assassin’s Creed» vil definitivt bli et fysisk produkt, og skal lanseres i neste finansår. Grunnen til at dette spørsmålet kom opp, har garantert å gjøre med at Ubisoft har lansert flere avleggere - og investorene til Ubisoft var nok nysgjerrige på hvor ambisjonsnivået ligger til neste kapittel i denne suksesserien.

Spillet vil dukke opp en gang i løpet av perioden april 2011 og mars 2012. Ingen blir sjokkerte om Ubisoft nok en gang tenker å gjøre «Assassin’s Creed»-merkenavnet til sin «juleblockbuster». Både det første «Assassin's Creed» (2007), «Assassin's Creed II» (2009) og «Brotherhood» (2010) ble lansert i november måned.

- Flere detaljer blir servert i mai

Samtidig med at Yves Guillemot avslørte disse planene, sa han at vi kan forvente mer informasjon i mai.

- Vi vil ikke avsløre flere detaljer, men det vi kan si er at vi vil få et «Assassin’s Creed» også dette året. Men vi kommer til å gi dere flere detaljer om dette spillet i mai, sa Guillemot i forbindelse med finansrapporteringen ifølge Eurogamer.

Ubisoft er helt sikkert fornøyd med salget av «Assassin’s Creed: Brotherhood», som kom ut i fjor høst. Hittil er 6,5 millioner eksemplarer solgt.

Og snart lanserer Ubisoft PC-versjonen av spillet. I Norge blir lanseringen 17. mars.

Den franske spillgiganten trakk også fram HD-versjonen av «Beyond Good & Evil» – som kommer til Xbox LIVE Arcade og PlayStation Store den 2. mars – og seks titler man jobber med til Nintendos 3DS-konsoll som lanseres 25. mars. Man forventer å tjene gode penger på disse spillene i perioden fram til utgangen av mars, når inneværende finansår avsluttes.

Ubisoft har fra før snakket om et nytt «Assassin's Creed», og før jul arrangerte selskapet en spørreundersøkelse der de spurte fansen hva de ønsket seg til det neste spillet. I undersøkelsen spurte de blant annet om folk ønsket seg en ny historie, med en ny leiemorder og en handling lagt til en annen epoke. Utvikleren var også nysgjerrig på om folk aller helst ville ha en samarbeidsmodus (online eller offline) eller aller helst vil fortsette med historien til Ezio, som var hovedpersonen i «Brotherhood».

Til tross for at Ubisoft opprinnelig vurderte å la sin bestselgerserie hvile i 2011, røpet Yves Guillemot i november at man har foretatt en u-sving og i stedet har et nytt «Assassin's Creed» på vei.

Trailer fra «Assassin's Creed: Brotherhood», som kom ut til Xbox 360 og PlayStation 3 før jul, og som altså lanseres til PC i midten av mars.


Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3