
Norske «Owlboy» nominert i pris mot «Battlefield 1», «The Division» og «Inside»
(PressFire.no): Hvert år kårer spillkonferansen Nordic Game i Malmö årets beste spill fra Norden, og i år er norske «Owlboy» er nominert i hele tre priser – inkludert den gjeve Årets spill-kategorien.
Det kritikerroste spillet, som utvikles av D-pad på Askøy utenfor Bergen, skal måle krefter mot giganter som «Battlefield 1», «Tom Clancey’s The Division», «Hitman», «Inside» og «Clash Royale».
I tillegg er spillet nominert for Årets beste kunstneriske uttrykk og Årets beste audio.
- Har ikke ord

Om nominasjonene skriver Jo-Remi-Madsen fra D-pad på Facebook at han ikke har ord.
- Askøyværinger i strupa på «Battlefield 1, Ubisoft, «Hitman» og resten av den nordiske bølingen.
Spillet hentet også tre priser når den norske Spillprisen ble delt ut i januar – der fikk spillet prisene Beste spill, Beste visuelle uttrykk og Beste spilldesign. Det har også vunnet en rekke priser mens det var i utvikling.
Foto: Kenneth Flage / PressFire.no Lang tid i utvikling

«Owlboy» var i utvikling i svært lang tid før det endelig ble sluppet i høst, og har i ettertid gått seiersgangen hos anmeldere verden over.
Vår anmelder kalte det «gripende, personlig og uendelig vakkert» og trillet terningkast seks - og dermed det første norske spillet som har fått toppkarakter i PressFire.
Nordic Game Awards 2017 deles ut 18. mai i Malmö, Sverige.