- Jeg har ikke ødelagt «Modern Warfare 2»

PS3-hackeren ber om økonomisk støtte.

21. februar 2011 13:51

PlayStation 3-hackeren, George «GeoHot» Hotz, befinner seg for tiden i en eskalerende rettslig tvist med Sony. Det koster ikke bare energi, men også kontanter. Nå har Hotz begynt å be om donasjoner for å dekke sine advokatutgifter.

Hotz har imidlertid ikke kun fått støtte blant spillerne. Han har blitt anklaget for å ha ødelagt «Call of Duty: Modern Warfare 2», som har blitt svært plaget av juks etter at Hotz knakk PS3-koden for noen uker siden.

Men den etter hvert så berømte hackeren bedyrer at han ikke kan ta skylda for juksingen som foregår i «Modern Warfare 2»:

- Jeg kan ikke klandres. Kakaroto forklarer veldig godt hvorfor her. Jeg har aldri spilt online med PS3. Faktisk er jeg sjokkert over hvor lett det var å jukse, det er første regel innen sikkerhet at sikkerheten ikke skal sitte i klienten? Jeg ante ikke at dette kom til å skje, og jeg støtter fullt ut å kaste ut juksere fra PSN, skriver Hotz på nettsiden sin.

Videre skriver han at Sony har fem advokater, mens han selv bare har to. Med økonomisk støtte ønsker han å jevne ut forskjellene, og avslører at han allerede har advokatkostnader på over 10.000 dollar.

Sony annonserte i forrige uke at de er i ferd med å spore opp og kaste ut alle som har installert «uautorisert programvare» på sine PlayStation 3-maskiner. De som blir kastet ut, vil ikke få bruke PS3-maskinene sine på nett.

GeoHot forbereder seg for tiden på søksmålet fra Sony. Og i tillegg til å trygle om økonomisk hjelp til å hyre advokater, har han også nylig lagd en hardtslående Sony-rap:

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3