Det er ikke vanlig kost at konkurrenter berømmer hverandre, men nå har Xbox 360-magasinet X360 lagt ut en blogg hvor de skryter av «Killzone 2».
Magasinet har kontorer sammen med en rekke andre magasiner, hvor Play er ett av dem. Og når X360-redaksjonen fikk øye på et tidlig eksemplar av «Killzone 2» liggende på en nabopult, klarte de ikke å holde fingrene av fatet.
Bloggen mener til og med at spillet slår grafikk- og actionsjefen «Gears of War 2» på det visuelle, og vektlegger spesielt motion-blur og følelsen av vekt på både våpen og karakterer.
Med velsignelse fra Xbox 360-leiren, som tross alt har dominert denne sjangeren, ser det faktisk ut til at Guerilla kanskje klarer å innfri forventningene. Vi kommer selvfølgelig tilbake med en solid anmeldelse så snart vi har fått klørne i det.
Les X360-bloggen her
.
Les vår anmeldelse av «Gears of War 2
»
«Killzone 2» har slippdato 25. februar.