Project Gotham Racing-produsenten Bizarre Creations har skilt lag med den Xbox-eksklusive kjøreserien, men jobber med noe nytt og spennende.
«Blur» er deres nye bilspillserie og har blitt lovet å bli en heftig flerspilleropplevelse. Faktisk har selskapet sagt at det vil bli som bilspillenes Facebook, og har selv - på fiffig vis - døpt onlinefunksjonen for Racebook.
Les også: «Blur» utsatt til 2010.
Les også: - Microsoft-samarbeidet surnet.
Nå har Activision-sjef Mike Griffith ifølge Kotaku avslørt at de vil slippe en åpen betatest av spillet i mars. Griffith har tidligere fortalt at de satser på at «Blur» skal bli selskapets nye, store kjørespillsatsing.
- Vi har forpliktet oss til å gjøre «Blur» til en fantastisk ny racing-serie, og vi har troen på spilldesignet, sier Mike Griffith ifølge Kotaku, før han også påpeker at spillet vil ha en «egen banebrytende flerspillermodus som vil appellere til et bredt publikum».
«Blur» markerer også det første PS3-spillet til det tidligere Microsoft eksklusive spillstudioet, men utvikles også til Xbox 360.
Spillet har foreløpig slippdato i løpet av april.
Se den siste traileren her: