Nå skriver vi om når det ikke kommer nytt «Assassin’s Creed» også

– Nytt spill i 2017, blir mer som «Witcher» og har handling i Egypt.

5. januar 2016 11:38

(PressFire.no): Du vet det har blitt rutine når årets første rykte om «Assassin’s Creed» er at det ikke kommer et spill i serien i 2016.

Spillerprogresjon og lages av «Black Flag»-folka

En kilde hevder at det jobbes med å ommøblere serien fullstendig og at det nå kommer til å bli mer som «Witcher»-serien, med fokus på spillerprogresjon og friere kampsystem.

I tillegg skal både hest og båt være tilbake og det utvikles angivelig av folka bak «Assassin’s Creed: Black Flag».

Det nye spillet hevdes å ha handling fra Egypt og at det vil foregå før det første spillet i serien. Dette er ikke første gang ryktene om et «Assassin’s Creed» satt i Egypt – vi skrev allerede i 2010 om hint som tydet på et spill i Egypt, og i ettertid har utviklern selv bekreftet ønsket om Egypt.

En av kildene hevder at spillet vil ha mindre rot i historiske hendelser, noe som gir dem større frihet når det kommer til historien i spillet.

Dette bildet lekket i 2010.

Slave med ørn 

Den samme kilden påstår også at spillet blir svært fargerikt og at du tar rollen som en slags slave, i tillegg til at du har en ørn som følgesvenn.

Dette kan stemme med bildet som havnet på nettet i 2010, men det kan også være at kilden bare dikter opp svada basert på det som ligger ute på nettet allerede.

Ifølge kilder til Kotaku skal beslutningen om å utsette til 2017 ha skjedd i kjølvannet av «Assassin’s Creed: Unity» i 2014 - som led av en rekke problemer.

Tre kilder skal også ha bekreftet overfor Kotaku at det neste spillet i serien vil ha handling fra oldtidens Egypt.

Ikke helt uten «Creed»

Helt fritt for «Assassin’s Creed» blir imidlertid 2016 ikke – i januar og februar kommer det to nye spill i spin off-serien kalt «Chronicles». Denne gangen er det India og Russland som er temaene.

Vår anmelder lot seg ikke imponere av fjorårets «Assassin’s Creed Chronicles: China» - han trillet terningkast to og kalte det sjelløst og uten ambisjoner.

I tillegg skal man ikke se helt bort fra at det kan komme utvidelser til høstens «Assassin’s Creed: Syndicate», som ifølge vår anmelder var en vellykket affære – selv om han påpekte at han merket manglende «entusiasme».

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3