Nå kommer «Fable III» til PC

Datoen endelig klar!

25. februar 2011 10:49

Etter at Microsoft og Lionhead Studios i fjor annonserte at «Fable III» vil komme til PC, har det vært tyst om en utgivelsesdato.

Men i forbindelse med Microsofts Xbox 360-konferanse, som nå foregår i San Francisco, har de valgt å endelig spikre datoen til 20. mai.

De annonserer i tillegg at PC-versjonen får støtte for Nvidia 3D og en høyere PC-eksklusiv vanskelighetsgrad.

«Fable», som kom til Xbox i 2004, ble også sluppet til PC. Oppfølgeren, «Fable II» glimret imidlertid med sitt fravær, tross at Microsoft eier studioet.

Se skjermbilder fra «Fable III» til PC her.
Se skjermbilder fra «Traitor's Keep» her.

Xbox 360-versjonen av «Fable III» ble sluppet i 29. oktober i fjor og ble godt mottatt av vår anmelder.

Microsoft og Lionhead bruker også anledningen til å annonsere en utvidelsespakke til Xbox 360-versjonen. Pakken blir døpt «Traitor’s Keep» og blir tilgjengelig allerede 1. mars. Den vil inneholde nye oppdrag med en mystisk fange i tre nye områder kalt Ravenscar’s Deep, Clockwork Island og Godwin Estate. Spillere vil også få muligheten til å hente inn 250 nye gamerscore-poeng fra pakken.

Pakken vil koste 560 Microsoftpoeng, noe som utgjør rundt 40 norske kroner.

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3