«Mini Ninjas»-demo denne uken

En smakebit på danskutviklede «Mini Ninjas» rulles ut på Xbox Live, PSN og PC senere denne uken.

17. august 2009 21:35

Utgiveren Eidos har nå bekreftet at en demo av «Mini Ninjas» vil bli lansert over Xbox Live, PSN og PC denne uken.

Demoen vil først ankomme Xbox Live og PC onsdag, mens PSN blir oppdatert med de små ninjaene dagen etter.

Les også: Flere nyheter på XBLA og PSN finner du her.

NINJAER PÅ MANGE FORMATER

Samtidig bekreftes det at «Mini Ninjas» vil bli lansert den 8. september i USA og 11. september i Europa.

Eidos, som eier danske IO Interactive, var nylig ute for å bekrefte at studioet definitivt skal utvikle det neste Hitman-spillet.

Dermed avliver man ryktene som den siste tiden har florert om at «Mini Ninjas» tok så mye tid at «Hitman 5» måtte settes bort til «Batman: Arkham Asylum»-studioet Rocksteady.

Les også: Hitman vil forbli dansk.
Se også: Skjermbilder fra spillet.
Les også: Fra
«Hitman» til «Mini Ninjas»

.

Selv om studioet som står bak er mest kjent for de voksne spillene «Kane & Lynch», Hitman-serien og «Freedom Fighters», er deres nye prosjekt mye mer familievennlig.

«Mini Ninjas» handler om Hiro og hans venner som må bekjempe den fryktløse Samurai-herren og hans onde armé.

Spillet slippes 11. september, og kommer ut til DS og Wii i tillegg til PS3, Xbox 360 og PC.

Se trailer:

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3