«Quantum Break»-skapere sluttet i Remedy og satser nå på episodebasert VR-serie

«Quantum Break»-skapere sluttet i Remedy og satser nå på episodebasert VR-serie

- Som «Twilight Zone» og «Black Mirror».

(PressFire.no): To av veteranene i Remedy Studios («Max Payn», «Alan Wake» og «Quantum Break») har nå startet et nytt spillstudio i Helsinki.

Det er Kari Huttunen og Kari Koivistoinen som har forlatt sin gamle arbeidsgiver til fordel for ny satsing. De får også selskap av Arja Johansson og Tarpio Vierros.

- Unik opplevelse hver episode

Studioet får navnet 3rd Eye Studios og vil spesialisere seg på spill utviklet for virtuell virkelighet og nevner spesifikt Oculus Rift og HTC Vive som plattformer, men skal også ha øynene åpne for konkurrerende produkter.

Deres første spill blir en episodebasert serie, hvor hver episode vil ha sin egen opplevelse.

- Hver episode vil tilby en helt unik vr-opplevelse som er helt annerledes enn den forrige episoden, som tv-seriene «Twilight Zone» og «Black Mirror», forteller Koivistoinen til Gamesindustry.biz.

Videre forklarer han at spillene også vil kunne spilles i samarbeid over nettet, og at de jobber med verktøy som skal gjøre det lettere å åpne for såkalt modding av vr-spill.

Remedy i samarbeid med «Crossfire»

Etter at Remedy Entertainment i fjor slapp «Quantum Break» til Xbox One og pc har de blant annet kunngjort et samarbeid med sør-koreanske Smilegate Entertainment og deres oppfølger til «Crossfire».

Det er Remedy Entertainment som skal stå for den historiebaserte delen av «Crossfire 2».