«Batman: Arkham Knight»: – Vi er vettskremte, men jobben er ferdig nå

«Batman: Arkham Knight»: – Vi er vettskremte, men jobben er ferdig nå

Seriens eksplosive finale. <b>Intervju</b>.

(PressFire.no): I neste uke er «Batman Arkham»-serien ved veis ende, hvis vi skal tro på utviklerne.

Hvordan er stemninga hos Rocksteady Studios, rett før slippet?

– Vi er vettskremte, men jobben er ferdig nå, spøker Dax Ginn, en av produsentene.

Vi traff Ginn på et bakrom, under E3-spillmessa i Los Angeles denne uka.
Se hele intervjuet i videovinduet. 

På E3 er det mulig å tjuvstarte
«Batman»-spillinga.
(Foto: PressFire.no).

En partner på fire hjul

Ginn sier jobben med å lage «Arkham Knight» begynte samtidig som de la siste hånd på verket med «Arkham City» i 2011. Da hadde kritikerroste «Arkham Asylum» allerede banet vei for at spillstudioet nærmest fikk frie tøyler av Warner til å utvide dette universet.

– La oss bygge hele Gotham City! beskriver Dax Ginn hvordan prosessen startet.

– Og Batmobilen er med, slik at Batman og bilen hans kan slå seg sammen og rive i stykker gatene i Gotham.

Mørk finale?

Vi vet allerede at denne oppfølgeren får noen kjenninger og hjelpere, og at tonen denne gang er mørkere. Det er det første i serien som får den strengeste aldersgrensen.

En prosess som bunner ut i at Warner likevel ikke fikk viljen sin, da de gjerne ville diskutere «noen problematiske nøkkelscener» med regissøren.  

Reporter: Mikael Lunde. 
Foto/klipp: Fredrik Reed.