(PressFire.no): Det var FromSofware og Hidetaka Miyazaki som kunne gå på scenen under The Game Awards og hente prisen for årets spill for «Sekiro: Shadows Die Twice».

Fra scenen avslørte han at de var nervøse for hvordan spillets kompleksitet ville bli mottatt og ble naturligvis lettet når det gikk så bra som det gikk.

Spillet kunne også hente prisen for årets actioneventyr.

Kveldens store vinner ble imidlertid rollespillet «Disco Elysium», som kunne hente hele fire priser i løpet av kvelden - både beste fortelling, beste indie-spill og beste rollespill.

Her er den komplette listen over nominerte og vinnere:

Game of The Year

«Control»
«Death Stranding»
«Super Smash Bros. Ultimate»
«Resident Evil 2»
«Sekiro: Shadows Die Twice»
«The Outer Worlds»

Best Game Direction

«Control»
«Death Stranding»
«Resident Evil 2»
«Sekiro: Shadows Die Twice»
«Outer Wilds»

Best Narrative

«A Plague Tale: Innocence»
«Control»
«Death Stranding»
«Disco Elysium»
«The Outer Worlds»

Best Art Direction

«Control»
«Death Stranding»
«Gris»
«Sayonara Wild Hearts»
«Sekiro: Shadows Die Twice»
«The Legend of Zelda: Link’s Awakening»

Best Audio Design

«Call of Duty: Modern Warfare»
«Control»
«Death Stranding»
«Gears 5»
«Resident Evil 2»
«Sekiro: Shadows Die Twice»

Best Score/Music

«Cadence of Hyrule»
«Death Stranding»
«Devil May Cry 5»
«Kingdom Hearts III»
«Sayonara Wild Hearts»

Best Performance

Ashly Burch as Parvati Holcomb – «The Outer Worlds»
Courtney Hope as Jesse Faden – «Control»
Laura Bailey as Kait Diaz – «Gears 5»
Mads Mikkelsen as Cliff – «Death Stranding»
Norman Reedus as Sam Porter Bridges – «Death Stranding»
Matthew Porretta as Dr. Casper Darling – «Control»

Best Ongoing Game

«Apex Legends»
«Final Fantasy XIV»
«Destiny 2»
«Fortnite»
«Tom Clancy’s Rainbow Six Siege»

Best Community Support

«Apex Legends»
«Destiny 2»
«Final Fantasy XIV»
«Fortnite»
«Tom Clancy’s Rainbow Six Siege»

Games for Impact

«Concrete Genie»
«Gris»
«Kind Words»
«Life is Strange 2 Sea of Solitude»

Best Independent Game

«Baba Is You»
«Disco Elysium»
«Katana ZERO»
«Outer Wilds»
«Untitled Goose Game»

Best Mobile Game

«Call of Duty: Mobile»
«GRINDSTONE»
«Sayonara Wild Hearts»
«Sky: Children of Light»
«What the Golf?»

Best VR/AR Game

«Asgard’s Wrath»
«Blood & Truth»
«Beat Saber»
«No Man’s Sky»
«Trover Saves the Universe»

Best Action Game

«Apex Legends»
«Astral Chain»
«Call of Duty: Modern Warfare»
«Devil May Cry 5»
«Gears 5»
«Metro Exodus»

Best Action/Adventure Game

«Borderlands 3»
«Control»
«Death Stranding»
«Resident Evil 2»
«The Legend of Zelda: Link’s Awakening»
«Sekiro: Shadows Die Twice»

Best RPG

«Disco Elysium»
«Final Fantasy XIV»
«Kingdom Hearts III»
«Monster Hunter World: Iceborne»
«The Outer Worlds»

Best Fighting Game

«Dead or Alive 6»
«Jump Force»
«Mortal Kombat 11»
«Samurai Showdown»
«Super Smash Bros. Ultimate»

Best Family Game

«Luigi’s Mansion 3»
«Ring Fit Adventure»
«Super Mario Maker 2»
«Super Smash Bros. Ultimate»
«Yoshi’s Crafted World»

Best Strategy Game

«Age of Wonders: Planetfall»
«Anno 1800»
«Fire Emblem: Three Houses»
«Total War: Three Kingdoms»
«Tropico 6 Wargroove»

Best Sports/Racing Game

«Crash Team Racing Nitro-Fueled»
«DiRT Rally 2.0»
«eFootball Pro Evolution Soccer 2020»
«F1 2019»
«FIFA 20»

Best Multiplayer Game

«Apex Legends»
«Borderlands 3»
«Call of Duty: Modern Warfare»
«Tetris 99»
«Tom Clancy’s The Division 2»

Fresh Indie Game

ZA/UM for «Disco Elysium»
Nomada Studio for «Gris»
DeadToast Entertainment for «My Friend Pedro»
Mobius Digital for «Outer Wilds»
Mega Crit for «Slay the Spire»
House House for «Untitled Goose Game»

Content Creator of the Year

Jack “Courage” Dunlop
Benjamin “Dr. Lupo” Lupo
Soleil “Ewok” Wheeler
David “Grefg” Martínez
Michael “Shroud” Grzesiek

Best Esports Game

«Counter-Strike: Global Offensive» (Valve)
«DOTA2» (Valve)
«Fortnite» (Epic Games)
«League of Legends» (Riot Games)
«Overwatch» (Blizzard)

Best Esports Player

Kyle “Bugha” Giersdorf (Immortals, «Fortnite»)
Lee “Faker” Sang-hyeok (SK Telecom, «League of Legends»)
Luka “Perkz” Perkovic (G2 Esports, «League of Legends»)
Oleksandr “S1mple” Kostyliev (Natus Vincere, «CSGO»)
Jay “Sinatraa” Won (SF Shock, «Overwatch»)

Best Esports Team

Astralis («CS:GO»)
G2 Esports («LOL»)
OG («DOTA2»)
San Francisco Shock («OWL»)
Team Liquid («CS:GO»)

Best Esports Event

2019 Overwatch League Grand Finals
EVO 2019
Fortnite World Cup
IEM Katowice 2019
League of Legends World Championship 2019
The International 2019

Best Esports Host

Eefje “Sjokz” Depoortere
Alex “Machine” Richardson
Paul “Redeye” Chaloner
Alex “Goldenboy” Mendez
Duan “Candice” Yu-Shuang

Best Esports Coach

Eric ‘adreN’ Hoag – (Team Liquid, CS:GO)
Nu-ri ‘Cain’ Jang – (Team Liquid, LOL)
Fabian ‘GrabbZ’ Lohmann  – (G2 Esports, LOL)
Kim ‘Kkoma’ Jeong-gyun  – (SK Telecom T1, LOL)
Titouan ‘Sockshka’ Merloz –  (OG, DOTA2)
Danny ‘Zonic’ Sørensen  – (Astralis, CSGO)

Annonse

Kommentarer

På forsiden nå

top-article

Har du «Tetris» på mobilen?

Om det er laget av EA bør du lese dette.

Les mer

Nintendo vant forbrukerrettsaken mot Norge og Tyskland

Søksmålet om forhåndsbestillinger av spill på Switch forkastet. Anken kan ta halvannet år.

Les mer