Xbox-sjefen tar på seg å fikse Windows Store for spill

Xbox-sjefen tar på seg å fikse Windows Store for spill

- Det gjenstår mye jobb.

(PresFire.no): Mannen som i dag leder Xbox-satsingen til Microsoft, Phil Spencer, får nå utvidet arbeidsoppgavene.

Spencer får mye av æren for å få Xbox-satsingen noenlunde på rett kjøl igjen etter den katastrofale lanseringen, og nå skal ha ta på seg en annen utordring for Microsoft – Windows Store.

- Jeg mener at det gjenstår mye jobb på Windows, sa han under XO18 i helga og påpekte at de får mye tilbakemeldinger om den digitale butikken, rapporterer for eksempel The Verge.

Å kalle den en satsing med liten oppslutning og at den er lite populær hos brukerne ville være en voldsom underdrivelse.

- Jeg kommer til å ta en rolle med større ansvar for hva som foregår på Windows Store, å lage den skikkelig skreddersydd til spillene som vi ønsker skal få det beste av hva vi kan tilby.

Det hører med til historien at spillsatsingen til Microsoft i større og større grad også inkluderer Windows – de fleste nye spill fra Microsoft sine studioer lanseres både på Xbox One og Windows – i tillegg til at kjøpet stort sett gjelder begge plattformene.

I tillegg har de åpnet for at spillene kan spilles på tvers – mellom Xbox One og Windows.

Utfordringene har blant annet vært rundt dårlig støtte opp mot andre tredjeparts tjenester – enkelte storspill har ikke kunnet spilles med andre spillere fra for eksempel Steam.

Windows Store har også hatt tekniske utfordringer knyttet til ytelse med systemer fra for eksempel Nvidia.