- «Tomb Raider» kommer ikke på Wii U

Men Mac-versjon er på vei.

27. januar 2012 08:28

(PressFire.no): Et av årets heiteste spill er Crystal Dynamics forsøk på å revitalisere Lara Croft og «Tomb Raider»-serien. Og årets heiteste konsoll kan bli Nintendos Wii U, men ikke forvent å kombinere de to.

På en ny spørsmål-og-svar-side for spillet avslører utvikleren at de ikke kommer til å gi ut «Tomb Raider» til Nintendos nye konsoll.

- Da vi begynte å utvikle spillet tok vi et bevisst valg i at det handlet om å bygge spillet for en plattform og sikre at spillet var skreddersydd for den plattformen, skriver Karl Stewart fra Crystal Dynamics og fortsetter:

- I og med at vi har jobbet med spillet i en god periode før Wii U ble avduket, mener jeg at det ikke ville være rett å gi ut spillet på den. Hvis vi begynte å utvikle et spill for Wii U, ville vi bygget det veldig annerledes og ville laget det med unik funksjonalitet.

Stewart påpeker likevel at det jobbes med å få til en Mac-versjon av spillet, men er usikker på om det blir mulig å slippe den samtidig som de andre versjonene.

I det nye spillet spiller man en ung Lara Croft som strander på en ukjent øy og må overleve. Ifølge utvikleren er det i dette spillet man skal få et innblikk i hvordan heltinnen ble den hun er.

«Tomb Raider» utvikles til PS3, Xbox 360 og pc, men har ikke fått noen endelig utgivelsesdato.

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3