THQ annonserer «Homefront»

«Apocalypse Now»- og «Red Dawn»-skribent skriver manuset.

27. mai 2009 17:33

THQ avslørte i dag en ny FPS med handling fra en fiktiv, fremtidig amerikansk okkupasjon av Nord-Korea. Spillet heter «Homefront» og er satt 20 år frem i tid. Det er Kaos Studios som står for utviklingen.

ESS I ERMET

Utvikleren har fått hjelp fra John Milius til å skrive manuset til spillet.

Han er kjent for å ha skrevet manuskriptet til «Apocalypse Now» og «Red Dawn», men er også ansvarlig bak historien til «Medal of Honor: European Assult.

En mann med invasjon og okkupasjon på hjernen med andre ord.

Spillmekanikken skal være i tråd med deres forrige spill «Frontlines: Fuel of War», som har blitt sammenlignet andre realistiske, militærtaktiske spill som «Ghost Recon Advanced Warfighter» - et spill som også har handling fra «nær fremtid».

Det betyr sannsynligvis litt mer moderne våpen enn vi er vant til i dag, men ikke nødvendigvis urealistiske våpen og utstyr.

I tillegg til en historiedrevet enspillerdel lover utvikleren også en omfattende onlinedel som kommer til å ha kjappere hastighet.

THQ lover å vise mer fra spillet på E3 i neste uke.

«Homefront» slippes til Xbox 360, Ps3 og PC, men ingen dato er foreløpig annonsert.

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3