«Star Wars Battlefront 2» avslørt
Og «Titanfall 2» kommer til høsten.
(PressFire.no): Det er i finansrapporten sin at Electronic Arts avslører planene om å slippe en oppfølger til «Star Wars Battlefront» i 2017.
Finanssjefen til spillgiganten avslørte at det sannsynligvis vil lansere «minst ett «Star Wars»-spill» i årene framover.
«Star Wars Battlefront». Større og bedre

- Neste år vil vi se «Star Wars Battlefront» komme tilbake med enda større og bedre verdener, fordi vi nå kan jobbe ut i fra de nye filmene, og ikke bare de klassiske filmene som før.
Rapporten avslørte også at de har sendt ut 14 millioner eksemplarer av «Star Wars Battlefront» og at spillet hadde 9,4 millioner spillere i forrige kvartal.
Han dro også fram at spillet til Amy Hennig, som var med å skape «Uncharted»-serien, sannsynligvis vil bli gitt ut i 2018. Spillet er i utvikling hos Visceral Games og får hjelp av det nye Jade Raymond-studioet til Electronic Arts.
Avslørte «Titanfall 2»-slipp
Finansrapporten avslørte også at den nylig kunngjorte oppfølgeren til «Titanfall» slippes til høsten i år.
Selve avsløringen av spillet fristet kun med en full avdukning under Electronic Arts arrangement i anledning E3 i juni, men finansrapporten har altså notert spillet for en utgivelse i spillgigantens tredje kvartal, som betyr tredje del av kalenderåret – altså i samme periode som «Battlefield 1».
Det er også verd å nevne at Electronic Arts nylig kunngjorde at «Titanfall»-studioet også jobber med et historiedrevet spill i «Star Wars»-universet.