Rockstar avslører radiostasjonene i «GTA 6» – og nakne hovedpersoner er lekket
Og nye skjermbilder.
(PressFire.no): Rockstar har lettet litt på radiosløret i «GTA 6», sammen med tre nye skjermbilder fra spillet – og en ny lekkasje viser hele salaten.
Seks radiokanaler er presentert på spillets nettside, med korte klipp som viser både musikken og programlederne. Utvalget spenner fra latinamerikansk pop på Cocoteo FM og metal på The Chamber 106.6 til sørstatsrap på Dirty South Classics.
Vice City-veteranen Flash FM er også tilbake. Der står blant andre Charli xcx, MGMT og Zara Larsson på spillelisten, mens Back Country Radio byr på country og Afro Bank FM på afrikansk musikk.
Du kan høre flere minutter av hver kanal på Rockstars nettsider her. En rekke kjente artister vil være programledere på radiostasjonene – for eksempel skal Morgan Wallen, Lana Del Rey og ektemannen Jeremy Dufrene være programledere på Back Country Radio.
Rockstar sier at spillet skal ha seriens største utvalg av radio og podkaster hittil, og de seks kanalene er bare en liten smakebit.
Et offisielt soundtrack med 34 originalspor skal slippes 19. november, samme dag som spillet kommer til PlayStation 5 og Xbox Series X/S.
Ny lekkasje
Parallelt med Rockstars egen visning har den notoriske lekkeren «CyberLeek» publisert rundt 25 minutter med det som skal være opptak fra spillet.
Mye av opptaket dreier seg om et terrengsykkelarrangement der Jason velger sykkel og deltar.
Den andre halvdelen er kølleri: Det virker som om du kan spille helt uten klær, og Jason deltar i et billøp – og alle tilhørende cut-scener – med salamien godt synlig. Lucia dukker også opp med åpne hyller på slutten.
Videoene viser også at du kan spille hele greia i førsteperson, noe som har vært tilfellet for «GTA V» i noen år også.
Rockstar har tidligere tatt avstand fra lekkasjene, mens moderselskapet Take-Two har forsøkt å få Discord til å utlevere opplysninger som kan identifisere personen bak dem.
Laster kommentarer...