«Overwatch» kommer også til PS4 og Xbox One

Avslørt ved et uhell?

6. november 2015 11:26

(PressFire.no): Under Blizzcon i 2014 kunngjorde Blizzard et nytt skytespill i samme tone som av mange har blitt sammenlignet med den uhøytidelige og tegneserieaktige tonen i «Team Fortress 2».

To lag med seks spillere hver spiller rollefigurer med forskjellige egenskaper mens de konkurrerer mot et annet lag.

Spillet ble i utgangspunktet kun kunngjort for pc og åpnet nylig også for beta-testing, men mange har spekulert i om det også er planlagt for spillkonsoller.

For kjapp på avtrekkeren?

Planen var nok at Blizzard skal kunngjøre det under Blizzcon i helga, men både nettsida og spillbutikker har vært tidlig på avtrekkeren. Sistnevnte har faktisk allerede begynt å ta forhåndsbestillinger.

Men avsløringen gir oss også noen nye spørsmål, for det er fremdeles uklart hvordan forretningsmodellen blir.

Hvordan blir forretningsmodellen?

For å gjøre det hele ytterligere mystisk så blir det informert om at «alt digitalt innhold som er inkludert i «Origins Edition» blir tilgjengelig til lanseringsdagen».

«Origins Edition» skal ifølge avsløringen inneholde 21 helter. Foreløpig er vi bare kjent med 18 helter, så forvent at tre helter blir avslørt før lansering. Det avsløres også at «Overwatch» kommer til å ha tematisk innhold fra Blizzard sine andre spill, som «Heroes of the Storm», «World of Warcraft» og «StarCraft».

Det opplyses i tillegg om at utgivelsesdato for «Origins Edition» er forventet å være 21. juni eller før.

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3