Ny trailer for «Diablo Immortal» ute

Ny trailer for «Diablo Immortal» ute

Tre minutter med helvete.

(PressFire.no): Det var i anledning helgens China Joy-konferanse at Blizzard og NetEase har sluppet en ny trailer for «Diablo Immortal».

I den nesten tre minutter lange traileren får vi se blant annet nye figurer og brukergrensesnitt, samt antagonisten Baal fra «Diablo II».

De viser også fram seks forskjellige spillbare klasser – Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromancer og Wizard.

Foreløpig er det fremdeles helt tyst rundt en endelig lansering, men Blizzard har også tonet ned fokuset på spillet etter annonseringen under Blizzacon-konferansen i 2018.

Annonseringen av mobilspillet ble særdeles dårlig mottatt av fansen og endte i en svært klein konfrontasjon mellom Blizzard-ansatte og publikum under konferansen.

I ettertid har «Diablo IV» fått mer oppmerksomhet utad og man aner konturene av at «Diablo Immortalt» har sikta seg mest mot det kinesiske markedet.