«No Man's Sky» med enda en oppdatering

«No Man's Sky» med enda en oppdatering

Romvandring på menyen.

(PressFire.no): Hello Games ser ikke ut til å ha noen planer om å roe ned.

Studioet pumper ut innhold til sitt ni år gamle romspill «No Man's Sky» i et tempo få kan matche, og nå er den fjerde oppdateringen bare i år klar (i tillegg til at de også har laget en Switch 2-versjon av spillet).

Oppdateringen har fått navnet «Breach» og bygger videre på den forrige store oppdateringen, «Voyagers», som lot spillere ta seg en spasertur ute i selve verdensrommet. 

Nå har det nemlig begynt å dukke opp store, forlatte skipsvrak som svever mellom stjernene, og disse kan utforskes for verdifullt skrap.

For de som er villige til å ta på seg jobben, vanker det belønninger i form av et lass med nye byggedeler til egne skip – noe utviklerne sier har vært svært etterspurt.

I samme slengen starter en ny, tidsbegrenset «Expedition» som sender spillerne til et forlatt univers for å avdekke en sesongpassende og nifs historie knyttet til et mystisk vrak.

Denne foregår i sjeldne solsystemer med lilla stjerner, som skal inneholde planeter med dypere hav og mer flyktige gasskjemper.

Ifølge Hello Games-sjef Sean Murray ga «Voyagers»-oppdateringen spillet de høyeste spillertallene siden lanseringen for over ni år siden, noe som ga dem inspirasjon til å sette i gang med «Breach» umiddelbart, skriver han i et blogginnlegg.

Oppdateringen er gratis og ute nå.