Nintendo med to Direct-er på to dager

Nintendo med to Direct-er på to dager

Zelda får egen dag, Switch 2 dagen etter.

(PressFire.no): Det blir dobbel dose med Nintendo Direct til uka. Først ut er en egen «Zelda»-utgave som skal markere seriens 40-årsjubileum.

Den sendes tirsdag 8. september klokka 16.00 norsk tid og varer i omtrent 30 minutter. Her er det nærliggende å forvente at den mye omtalte «Ocarina of Time»-remaken til Switch 2 endelig får vise seg fram – og sikkert en kikk på den kommende «Zelda»-filmen.

Dagen etter, onsdag 9. september, er det duket for en mer tradisjonell Nintendo Direct med rundt 45 minutter viet til Switch 2-spill som lanseres i løpet av vinteren. Etterpå følger en Nintendo Treehouse: Live-sending på 110 minutter.

Hva som dukker opp i den generelle sendingen er fortsatt uklart, men på ryktebørsen har både «Fire Emblem Fortune's Weave» og «The Duskbloods» blitt nevnt som mulige kandidater.

Kommentarer (0)

Sorter etter:

Bli med i diskusjonen

Du må være logget inn for å kommentere. Velg din foretrukne måte å lage en konto på (eller logge på med):