(PressFire.no): Det er ikke lenger noen hemmelighet at Netflix satser på dataspill og har allerede rullet ut en prøvesatsing i visse land.
Foreløpig har det vært småspill til mobilen som har stått på menyen, med spill som «Teeter up», Card Blast» og «Shooting Hoops».
Nå tar strømmegiganten et relativt stort steg videre – de kjøper det respekterte studioet Night School – studioet bak kritikerroste «Oxenfree».
- Vi er inspirert av deres vågale mål om å sette en ny standard for historiefortelling i spill, heter det i annonseringen.
Det er deres spillkatalog som gjør dem spesielt interessante partnere for Netflix, heter det videre.
De lover også at spillene vil være inkludert i abonnementet og at de ikke vil inneholde salg i spillene sine.
Night School er også kjent for «Afterparty» og et spill basert på «Mr. Robot»-serien.
Studioet loverogså at de fremdeles jobber med «Oxenfree II».
https://www.youtube.com/watch?v=NAhrOoNR4ng