Nå er tredje sesongen av «Overwatch» i gang

Nå er tredje sesongen av «Overwatch» i gang

Har justerte rating-systemet.

(PressFire.no): En av årets virkelig store nye suksesser er uten tvil Blizzards nye skytespill «Overwatch» - et spill som er inkluderende, men også svært utfordrende.

Det var imidlertid ikke på startstreken 23. mai at Blizzard introduserte den «virkelige» konkurransedelen av spillet – den kom først i slutten av juni.

Sesongbasert konkurranse

Competetive Play, som modusen heter, er sesongbasert og foregår over rundt tre måneder av gangen.

Den andre sesongen startet 6. september og rundet av 23. november.

Etter en liten pause er de nå klare igjen, og nå er den tredje sesongen i gang.

Justerer ranking

Med nye sesongstarter har Blizzard også brukt anledningen til å lansere nye funksjoner og elementer i spillet. Denne gangen har de rejustert rating-systemet, etter at det viste seg at forrige justering resultertet i for mange spillere med Gold og Platinum.

Ifølge innlegget til Blizzard var resultatet at at spillere kunne oppleve en nedjustering i de første kampene og at kampene kunne ha voldsom variasjon.

Enkelte har imidlertid påpekt at flere ting fra de åpne test-serverne ikke er lansert – inkludert Symmetras Photon Barrier eller Shield Generator. Heller ikke Oasis-kart er med i spillet ennå.