«Mafia III» har fått dato

Se blodfersk trailer.

19. april 2016 14:14

(PressFire.no): Ryktene om et nytt spill i «Mafia»-serien har gått i et par år, men det var ført i august 2015 at Take-Two endelig kunngjorde spillet.

Da kom det fram at handlingen blir lagt til sør-statene med New Orleans, eller New Bordeux som byen heter i dette universet, som en slags hovedattraksjon og til 60- og 70-tallet.

Men Take-Two avslørte den gangen ikke noen utgivelsesdato, noe de nå endelig gjør.

I en pressemelding akkompagnert av en ny trailer kunngjøres det nå at spillet blir sluppet til pc, PlayStation 4 og Xbox One 7. oktober.

Den nye traileren gir et lite innblikk i hvilken opplevelse det nye studioet Hangar 16 skaper, og der forrige trailer skiltet med Jimi Hendrix og «All along the watchtower» har den nye traileren Dustry Springfield med «Sons of a preacher man» - som for øvrig ble sluppet året etter traileren skal ha handlingen.

Se traileren her:

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3