Lyst på «Champions Online»-betanøkkel?

Den åpne betaen av superheltspillet er bare dager unna. Slik går du fram for å tigge om en kode.

30. juli 2009 10:08

Cryptic Studios lanserer MMORPG-spillet «Champions Online» 4. september, og lovte tidligere i sommer en åpen beta et par uker før lansering.

Cryptic har tidligere lagd «City of Heroes», også det et superhelt-MMORPG.

50.000 BETANØKLER

Utviklerne holder ord, for nå har de invitert brukere til å registrere seg og dermed stille seg i kø for å få en betakode.

Les også: Vil du betateste andre spill og finne ut hvilke demoer du kan spille gratis?
Besøk denne forumtråden vår.

Det finnes to måter å få denne koden på:

Enten registrerer du deg, forhåndsbestiller spillet og får en betakode på kjøpet som gjør at du kan varme opp et par uker før lansering.

Eller du kan vente litt og følge med på spillets hjemmeside, der det dukker opp flere nøkler når superhelttesten starter om drøye to uker.

Besøk hjemmesiden for mer info og registrering.

Cryptic samarbeider med IGNs FilePlanet med å fordele 50.000 betanøkler til Europa, USA, Australia og New Zealand.

Om du ikke vil tegne abonnement og på den måten sikre en av betanøklene, kan du vente til startskuddet går 17. august. Da vil flere nøkler bli gjort tilgjengelig, og da mest sannsynlig uten betalingsforpliktelser, skriver Kotaku.

«Champions Online» lanseres til PC 4. september. Det jobbes også med en Xbox 360-versjon, som så langt ikke har fått dato.

Se video der utviklerne viser «skap en karakter»-prosessen:

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3