(PressFire.no): I en lengre statusoppdatering for evighetsprosjektet «Dayz» heter det at det fremdeles er planen å lansere en såkalt 1.0-versjon før året er omme.
Men det skjer med noen endringer i planene – visse elementer som opprinnelig var ansett som kandidater for en lansering vil ikke bli med i lanseringskandidaten, men bli implementert ved en senere anledning.
Det er varierende grunner til at flere funksjoner og innhold fjernes – noen flyttes på grunn av kapasitet og andre fordi de mener at det finnes nok av andre funksjoner til en lansering.
Helikopter kommer ikke med, klatring utsettes, kasting av objekter (inkludert granater) utsettes, pil-og-bue utsettes, ragdoll-fysikk på figurer utsettes og dører som kan åpnes begge veier utsette.
I tillegg så kommer ikke fisking med, eller råtnende lik, muligheten til å bære andre figurer, giftige områder og muligheten til å farge utstyr.
Målet skal også være å få ut en beta-versjon før siste innspurt og lanseringen av 1.0-versjonen.
Det er nå ni år siden den første modden av «Dayz» kom til «Arma», men spillet har i ettertid ble i 2013 skilt ut i et eget spill i early access.