Konsollspillere er mest hypp på VR

Pc-spillere mer skeptisk.

22. mars 2016 02:36

(PressFire.no): Nå er vi nesten der – i en virkelighet hvor den virtuelle faktisk er et alternativ. Om en uke begynner Oculus å sende ut de første konsumentversjonene av Rift, neste måned gjør HTC det samme med Vive – og til høsten kommer PSVR.

I tillegg har GearVR vært en suksess for Samsung, mens Google for noen uker siden sa de allerede hadde sendt ut over fem millioner av sine pappbriller.

I forbindelse med VR-boomen markedet opplever, har GamesIndustry.biz bestilt en undersøkelse for å ta tempen på hva spillerne selv synes.

Resultatet er at konsollspillerne ser ut til å være mer interessert i VR enn sine søsken ved pc-pulten.

Blant alle spillere i undersøkelsen sier 49 prosent at de er mer eller mindre interessert i VR, mens 44 prosent er ikke veldig eller ikke interessert i det hele tatt. Seks prosent sier de ikke er sikker.

Stykker man det opp litt mer, ser man at hele 72 prosent av PlayStation 4- og Xbox One-eiere har en interesse for det, der 37 prosent er veldig interessert. Bare 21 prosent er lite eller ikke interessert, og kun åtte prosent tilhører sistnevnte kategori.

Blant de som spiller på smarttelefoner eller tablet er interessen noe lavere, der 55 prosent er interessert, mens 39 prosent er av «ikke interessert»-slaget.

Overraskende nok er pc-spillerne de minst interesserte, der 51 prosent sier de er interessert eller veldig interessert, mens 43 prosent har liten interesse, eller ikke er interessert i det hele tatt.

Du kan se alle tallene hos GamesIndustry.

Respondentene ble bedt om å se vekk fra pris når de tok undersøkelsen.

Hei! Vi trenger din hjelp - om du liker å lese spillstoffet vårt her, vurder gjerne å hjelpe oss direkte på Patreon, så kan vi fortsette med det. Takk <3