«Kingdom Hearts IV» har fått lanserings-vindu – og ny trailer

«Kingdom Hearts IV» har fått lanserings-vindu – og ny trailer

Og animert serie er på vei.

(PressFire.no): Under nattens D23-sending kunne Disney fortelle at «Kingdom Hearts IV» endelig har fått et lanseringsvindu: Spillet kommer mot slutten av 2027.

I samme slengen ble det også annonsert at spillserien får en anime-serie, som skal strømmes på Disney+ og Disney Channel.

Serien skal visstnok ikke følge Sora og gjengen, men heller fortelle en ny historie i «Kingdom Hearts»-universet.

Tetsuya Nomura er involvert, så det er godt mulig serien blir kanon og får konsekvenser for spillene fremover.

I den ferske traileren til spillet (som du kan se under her) fikk vi også se at et av Disney-verdener er basert på Pixars «Coco». Vi ser også at Mikke, Donald og Langbein leter etter Sora, som forsvant etter hendelsene i «Kingdom Hearts III».

Tidligere i sommer fikk vi også gameplay fra spillet, og det ble bekreftet at «Kingdom Hearts IV» kommer til Switch 2 på dag én.

For de som vil ha mer, er det et eget «Kingdom Hearts»-panel under D23 i morgen, som strømmes på seriens offisielle YouTube-kanal.