Desemberutgaven av Official PlayStation Magazine skal ifølge qj.net avsløre at det går rykter om at det allerede i løpet av 2010 kommer oppfølgere til «Killzone 2», «Resistance 2» og «Call of Duty: World at War».
Les anmeldelse av «Killzone 2» her.
Les anmeldelsen av «Resistance 2» her.
Les anmeldelsen av «Call of Duty: World at War» her.
At det er oppfølgere på vei er vel ikke en stor overraskelse, men at det kan skje allerede i 2010 er litt friskt.
- Innsidekilder har avslørt at det er tre titler du kan skrive opp til neste år.
- «Killzone 3» rapporteres å være dypt i utvikling, Insomniacs Full Moon Show-podcast hinter om et prosjekt vi bare kan konkludere med er «Resistance 3» og Treyarch-ansatte har nevnt en «Call of Duty: World at War»-oppfølger, skal det visstnok stå i rykteseksjonen til Official PlayStation magazine.
Vi har tidligere skrevet om en plakat av «Resistance 3» som dukker opp i filminnspilling. På plakaten ser du tydelig Frihetsgudinnen og New York, noe som tyder på hvor handlingen tar sted i oppfølgeren.
Guerilla Games annonserte tidligere i sommer at de har tatt en pause fra «Killzone 2», men har ikke sagt hvorfor, noe som kan tyde på at de jobber med noe annet - og det er vel naivt å tro at det vil være noe annet enn en oppfølger?
At det kommer et Killzone-spill allerede i 2010 var det nok ikke mange som hadde trodd, men Activision har en plan om å slippe ett Call of Duty-spill i året, og siden «Modern Warfare 2» slippes i år, så er det lite overraskende at det kommer et spill fra Treyarch, som også laget det første «Call of Duty: World at War».
Sony velger ifølge Eurogamer.net å ikke kommentere disse spekulasjonene.
«Killzone 2» ble sluppet eksklusivt til PlayStation 3 i februar 2009. «Resistance 2» ble sluppet eksklusivt til PlayStation 3 i november 2008. «Call of Duty: World at War» ble sluppet til Xbox 360, Playstation 3, PC, PS2 og Wii i november 2008.