– «Final Fantasy 6»-remake vil trenge fire-fem spill

– «Final Fantasy 6»-remake vil trenge fire-fem spill

(PressFire.no): En trofast gjenfortelling av klassikeren «Final Fantasy 6» vil måtte deles opp i fire eller fem spill.

Det sier «Final Fantasy 14»-sjef Naoki «Yoshi-P» Yoshida.

Under en paneldebatt på Final Fantasy 14 Fan Fest i Berlin denne helgen svarte Yoshida på spørsmål om fremtidige remakes.

Sammen med «Final Fantasy 7 Remake»-regissør Naoki Hamaguchi diskuterte de mulighetene – og utfordringene.

– Se på «Final Fantasy 6». Det er et enormt spill. Skalaen er massiv, og det samme gjelder titler som «FF8» og «FF9», sa Yoshida.

– Skulle vi gjenskape dem, ville vi nok måtte gi dem ut i fire, kanskje fem deler.

Hamaguchi, som har ledet arbeidet med «FF7 Remake»-trilogien, advarte samtidig mot å dra for raske slutninger. Han har tidligere kalt «FF6» for sin største inspirasjon, men understreket at det ikke betyr at han jobber med en remake.

– Hver gang jeg svarer det i et intervju, står det i en artikkel dagen etter at «Hamaguchi lager FF6-remake». Så jeg sier «nei, det gjør jeg ikke» samtidig, spøkte han.

Hamaguchi pekte også på at det å holde på et team over flere spill er sjeldent i bransjen. «FF7 Remake»-teamet har holdt sammen i over ti år, noe han kaller et mirakel. Å forplikte seg til et lignende løp for «FF6» er ikke enkelt.

Yoshida antydet også at Hamaguchi kan ha andre ting på gang.

Da publikum ropte «FF17», vendte Yoshida seg mot Hamaguchi og sa: «Du trenger ikke å svare!» Hamaguchi svarte «Hvis jeg svarer…», før Yoshida stoppet ham.