Fikser endelig startområdene i «PUBG»

Fikser endelig startområdene i «PUBG»

Nå kan ørene hviles.

No more.

(PressFire.no): For alle de av oss som har spilt «Battlegrounds» har de fleste sannsynligvis irritert seg over startområdene i spillet.

Massive framedrops, mye skyting og bråk, folk som gauler til hverandre og generell elendighet har vært normen, siden samtlige av de 100 spillerne som er med i hver runde spawner oppå hverandre i en «pre-game lobby».

Dette skal utvikler Bluehole nå gjøre noe med. De sier i en forumpost at de nå oppretter mange slike områder før runden starter for å spre spillerne mer utover – dermed sparer de serverkraft.

Dette skal gjøres på begge kartene, og i tillegg fjernes alle våpen fra startøya på originalkartet Erangel. Det hele er live på testserverne nå, men blir flyttet over til de vanlige live-serverne når alt er testet skikkelig.

Halleluja!