«Braid»-skaper rekrutterer
Jonathan Blow ansetter folk til sitt nye spill, et prosjekt han omtaler som «filosofisk og stillferdig».
Da «Braid» først ble sluppet på Xbox Live Arcade for ganske nøyaktig ett år siden, fikk mange spillutviklere og studioer seg en nesestyver.
XBLA-tittelen ble selve symbolet på en ny spillbevegelse der de gode, innovative idéene er mer fremtredende enn store budsjetter og veloljete PR-maskeneri.
Les også: Fjorårets beste Live Arcade-spill kåret.
«Braid» ble indiedarlingen i 2008, og mange lurer på hva Jonathan Blow sysler med nå.

I SAMME GATE SOM «BRAID»?
På «Braid»-bloggen utlyses det nå stillinger som røper grunnprinsippene i det kommende spillet.
- Jobb i et lite team med et pussle-oppdagelsesspill som er filosofisk og stillferdig, og som blir lagd av andre grunner enn grumsete profittmotiv.
- Dette spillet legger stor vekt på måten ting ser ut og vil være et forfriskende prosjekt for de som verdsetter nyanser, står det i jobbutlysningen.
Blow bekreftet overfor nettsiden End Sights at dette er opplysninger relatert til hans neste spill.
Les også: Her har du «Summer of Arcade»-menyen.
Les også: En sniktitt på «Shadow Complex».
Dermed kan vi kanskje forvente oss nok et spill som «Braid»?
Det spillet utforsket nye måter å spille plattformspill på gjennom muligheten du får til å hoppe frem og tilbake i tid, selv om det er presentert som et tilsynelatende enkelt 2d-spill med en historie inspirert av Mario-serien: En prinsesse blir bortført og det er din oppgave å finne henne.
Det å forflytte seg i tid er essensielt for å løse oppgavene du får underveis, og som når de løses belønnes med brikker i et puslespill.
Det kan hende vi må smøre oss med tålmodighet, for det opplyses at utviklingstiden på dette nye spillet har en estimert varighet på to år.