Tyskland slår Brasil 2-1 i VM-finalen

Tyskland slår Brasil 2-1 i VM-finalen

«Fifa World Cup» har talt.

(PressFire.no): Ifølge fotballspillet «Fifa World Cup 2014» er det Tyskland som kommer til å stikke av med seieren under fotball-VM i Brasil 

Ved å simulere forholdene de 32 lagene kommer til å møte, hevder altså spillet at Tyskland vil slå Brasil 2-1 etter ekstraomganger.

Tredjeplassen mener spillet går til Spania. De slår Portugal 3–1 i bronsjefinale.

Neymar blir toppscorer

Det stopper ikke der, for visstnok skal også Barcelona-spissen Neymar da Silva Santos Júnior få gullstøvelen etter totalt seks mål. Det flotteste målet skal imidlertid komme fra Iniesta i kamp mot England.

Man kan smile litt av spådommen, men det hører med til historien at det offisielle VM-spillet for fire år siden fikk rett da det spådde at Spania ville bli verdensmestere.

Riktignok spådde spillet en finale mellom Spania og Brasil, mens det til slutt ble Nederland og Spania som slåss om tittelen.

Fotballfesten starter neste uke

Den gangen spådde spillet at David Villa kom til å vinne gullstøvelen, mens det var Thomas Müller som stakk av med den gjeve tittelen. David Villa fikk imidlertid sølvet.

Fotball-VM starter 12. juni. Kroatia får æren av å starte ballet med åpningskamp mot verstnasjonen Brasil.