
Store problemer for «Star Wars: Battlefront» på lanseringsdagen
(PressFire.no): Storspillet «Star Wars: Battlefront» slippes på torsdag 19. november i Norge, mens amerikanerne kunne starte i dag.
Men så enkelt ble det ikke, for det viser seg at mange har problemer med å få spillet til å fungere.
Spesialversjon med problemer

PlayStation 4-eiere melder om problemer som viser seg å være spesielt knyttet til «Star Wars: Battlefront Ultimate Edition», hvor de får beskjed om å oppdatere spillet selv om de har siste versjon.
Sony har fått med seg at mange sliter og har nå bedt dem som er rammet om å fornye lisensen til spillet, som gjøres via systeminnstillingene til PlayStation 4-konsollen.
Enkelte melder om at dette fikset problemet, men andre sliter fremdeles med samme problem.
I Norge selges ikke den aktuelle spesialutgaven av det nye «Star Wars»-spillet, men det finnes andre tilsvarende pakker.
Det er imidlertid ikke bare PlayStation 4-spillerne som har problemer – også Xbox One-spillerne skal ha slitt med å få spilt.
Andre problemer på Xbox One

På Microsoft-konsollen skal det ha vært problemer med å få respons fra spillserverne. I en Reddit-tråd melder mange at de ikke klarer å finne spill på nettet.
I skrivende stund virker det som om systemet på Xbox One har klart å komme seg på beina.
Foreløpig har vi ikke sett noen som har slitt med lignende problemer knyttet til pc-versjonen av spillet.
Har slitt med lanseringer før

Electronic Arts og DICE har slitt med lanseringer før - blant annet med «Battlefield 4», som opplevde masse problemer i lang tid etter lansering, som kjører på samme teknologi som det nye «Star Wars»-spillet.
Dert ble også omfattende problemer rundt «SimCity», som ikke fungerte som det skulle på lanseringsdagen.