 
        Skal forandre «Zelda»-konvensjonene med det det nye spillet
Forvent mer i juni neste år.
(PressFire.no): Det er ingen overdrivelse å si at traileren for det nye «Zelda»-spillet var blant de beste på årets E3 i Los Angeles.
Den fikk mye oppmerksomhet og ble i det store og hele godt mottatt av fansen – blant annet for sin vakre grafikk.

Imiterer virkeligheten
Ifølge produsenten på spillet, Eiji Aonumam, er den et produkt av å ville skille det ut fra serien.
– Jeg tenkte på flere måter å få den den visuelle stilen til å passe det enorme «Zelda»-universet. Å imitere virkeligheten og å få det til å se annerledes ut enn tidligere «Zelda»-spill, forteller Aonumam til Famitsu (oversatt av Craveonline.com).
Videre forklarer han at de tok inspirasjon fra japanske animasjonsfilmer og mener spillet ser enda mer fantastisk ut sammenlignet med traileren under E3.
Skal bryte konvensjoner
Han forklarer også at monsteret som jakter Link i traileren er et typisk eksempel på fiender man ikke har sett i serien før.
– Med Wii U-spillet prøver vi å få folk til å tenke: «hvis en fiende kommer ut sånn, hvordan kan jeg slå den?». Det var det vi viste et lite innblikk i på årets E3.
– Tross alt endrer jeg flere elementer, hvor jeg følger temaet «forandre Zelda-konvensjonene».
Produsenten avslører også at vi kan forvente flere avsløringer på neste års E3 i Los Angeles.
Aonumam har ved tidligere anledninger fortalt at det nye eventyret, som ikke har en offisiell tittel ennå, vil ha mer frihet enn tidligere spill i serien.
