Oculus-sjef arrestert for forsøk på å kjøpe sex med mindreårig

Oculus-sjef arrestert for forsøk på å kjøpe sex med mindreårig

(PressFire.no): Politiet i Tukwila, en by sør for Seattle, har arrestert en sjefsingeniør hos virtuell virkelighets-satsingen Oculus, som nå eies av Facebook. Det melder blant annet Geekwire og King5.com.

Mannen, som leder en gruppe ingeniører i teknologiselskapet, er mistenkt for å ha planlagt å kjøpe sex av en 15 år gammel jente.

Han skal ha blitt arrestert onsdag forrige uke. 

Israelsk statsborger i California

Ifølge saksdokumentene skal han prøvd å kjøpe sex via en annonse, som ble styrt av en politikvinne. Han skal også ha prøvd å betale mer penger for å slippe å bruke kondom.

Den tiltalte mannen skal opprinnelig være israelsk statsborger, men bor for tiden i California i USA.

I saksdokumentene vises dialogen mellom politikvinnen og mannen, hvor hun blant annet informerer ham om at hun yngre enn profilen i annonsen.

Etter en samtale om innkjøp av kondomer ble de enige om å møtes hos henne, hvor politiet ventet på ham.

- Ville redde henne

Som forklaring skal han ha hevdet at målet var å «redde henne, og ringe politiet», hvor politiet skal ha sagt at det burde han i så fall ha gjort på forhånd.

Mannen har jobbet hos Oculus siden 2013.