(PressFire.no): Det danske mediehuset Egmont skal ha sikret seg rettighetene for å lage bøker og tegneserier basert på spillhitten «MineCraft».
Det skriver Techcrunch.com.
Hvilke produkter det er snakk om, har de ikke avslørt. Men de bekrefter overfor teknologisiden at de vil lansere flere neste år.
- Vi har ikke informasjon om planlagte utgivelser eller målgruppe, siden avtalen er så fersk. Men jeg kan bekrefte at vi kommer til å lansere neste år, har en talsmann bekreftet overfor Techcrunch.com.
Videre fortelles det at de jobber tett med Mojang og «MineCraft»-entusiaster for å lage produkter som vil «gi mer dybde og vil storsterke opplevelsen ved å spille «MineCraft»».
- «MineCraft» inspirerer millioner av barn over hele verden, og deres appetitt for innhold vises gjennom den enorme suksessen i alle de brukerskapte hvordan-gjøre-videoene, sier Egmont.
Egmont kunne også i forrige måned avsløre at de hadde signert en lignende avtale med den finske «Angry Birds»-utvikleren Rovio.
Ifølge Egmont Pubslishing-sjefen, David Riley, er denne avtalen i tråd med selskapets multimediale satsing.
- Avtalen sitter fantastisk godt i vår voksende portfolio innen virale videoer, sosiale medier, virtuelle verdener, mobil- og online-spilling.
Mojang har tydeligvis tenkt i samme baner, for det er ikke lenge siden de fikk sin egen kolleksjon med analoge leketøy gjennom Lego.
Lego er et naturlig steg da poenget med «MineCraft» er å bygge sin egen virtuelle verden ved hjelp av klosser.
Mojang kunne nylig fortelle at 42 millioner spiller «MineCraft».