360-filmtjeneste som inkluderer Norge!

Under dagens E3-pressekonferanse avslørte Microsoft planene om å utvide sin film on demand-tjeneste. Nå slipper du lastetider, venting og kan nyte filmer og Tv-serier i full HD.

LOS ANGELES (PressFire): Filmtjenesten som har latt brukere i utvalgte land streame film på konsoller har vært noe vi nordboere til nå bare har kunnet drømme om.

Les også: E3 starter nå!
Les også: Microsoft annonserte en spillrevolusjon.

Microsoft annonserte i dag en rekke forbedringer og inkluderer nå en rekke nye land – blant dem Norge!

Her finner du flere saker fra E309.

 

FILMHØSTEN ER REDDET

Den nye tjenesten heter Zune Video og inkluderer i tillegg til Norden også Australia, Østerrike, Belgia, Nederland, New Zealand og Sveits i tillegg til landene som allerede har et slikt tilbud.

Fra dagens åtte land som har mulighet til å leie film eller Tv-serier via en Xbox 360, økes det totale antallet til 18.

Se også: Bilder av Microsofts videotjeneste.

Filmene vil nå bli tilgjengelige i 1080p (full HD) og 5.1-lyd, og kan hentes fra Xbox 360-menyene uten lastetider, forsinkelser eller disker.

Du velger enkelt og greit filmen eller TV-serien du vil se, trykker play og du er i gang med filmopplevelsen.

Tjenesten vil rulles ut til høsten, med et bredt utvalgt film og serier, sa Microsoft under pressekonferansen i Los Angeles i dag.

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Ødelegger «Diablo III» sexlivet ditt?

Deler ut gratis dildoer til ensomme «Diablo»-enker.

Les mer

0
0
0
0

Tolker «StarCraft II» for døve

Hvordan sier du «Zergling» på tegnspråk?

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

Dragon's Dogma

- Som «Skyrim» i konsentrat.

Max Payne 3

Du kødder ikke med en fyr som våkner flintskalla og fyllesjuk.

Sorcery

Tullete tryllerier.

Diablo III

Helvete har aldri vært bedre.

Starhawk

Forspiller en fantastisk mulighet.