(PressFire.no: Det var Sonys Studio Santa Monica som dro hjem med Årets spill-prisen under prestisjetunge The Game Awards i natt norsk tid. En pris nok mange hadde spådd til «Red Dead Redemption 2», men Kratos kom ut på topp.

I tillegg fikk «God of War» prisen for beste regi og beste action-eventyr.

Det betyr ikke at Rockstar og «Red Dead Redemption 2» gikk tomhendt hjem – spillet fikk både prisen for beste musikk, beste lyddesign, beste fortelling og beste skuespill til Roger Clark som Arthur Morgan.

Verd nå nevne er det også at det norske «Tanknarok» («Combat 2018») fikk prisen for beste studentspill.

 

GAME OF THE YEAR

«Assassin’s Creed Odyssey» (Ubisoft Quebec / Ubisoft)

«Celeste» (Matt Makes Games)

«God of War» (Sony Santa Monica / SIE)

«Marvel’s Spider-Man» (Insomniac Games / SIE)

«Monster Hunter: World» (Capcom)

«Red Dead Redemption 2» (Rockstar Games)

 

BEST ONGOING GAME

«Destiny 2» (Bungie / Activision)

«Fortnite» (Epic Games)

«No Man’s Sky» (Hello Games)

«Overwatch» (Blizzard)

«Tom Clancy’s Rainbow Six Siege» (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

 

BEST GAME DIRECTION

«A Way Out» (Hazelight Studios / EA)

«Detroit: Become Human» (Quantic Dream / SIE)

«God of War» (Sony Santa Monica / SIE)

«Marvel’s Spider-Man» (Insomniac Games / SIE)

«Red Dead Redemption 2» (Rockstar Games)

 

BEST NARRATIVE

«Detroit: Become Human» (Quantic Dream / SIE)

«God of War» (Sony Santa Monica / SIE)

«Life is Strange 2: Episode 1» (Dontnod Entertainment / Square Enix)

«Marvel’s Spider-Man» (Insomniac Games / SIE)

«Red Dead Redemption 2» (Rockstar Games)


BEST ART DIRECTION

«Assassin’s Creed Odyssey» (Ubisoft Quebec / Ubisoft)

«God of War» (Sony Santa Monica / SIE)

«Octopath Traveler» (Square Enix / Acquire / Nintendo)

«Red Dead Redemption 2» (Rockstar Games)

«Return of Obra Din» (3909 LLC)


BEST SCORE/MUSIC

«Celeste» (Lena Raine)

«God of War» (Bear McCreary)

«Marvel’s Spider-Man» (John Paesano)

«Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom» (Joe Hisaishi)

«Octopath Traveler» (Yasunori Nishiki)

«Red Dead Redemption 2» (Woody Jackson)


BEST AUDIO DESIGN

«Call of Duty: Black Ops 4» (Treyarch Studios / Activision)

«Forza Horizon 4» (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)

«God of War» (Sony Santa Monica / SIE)

«Marvel’s Spider-Man» (Insomniac Games / SIE)

«Red Dead Redemption 2» (Rockstar Games)


BEST PERFORMANCE

Bryan Dechart as Connor, «Detroit: Become Human»

Christopher Judge as Kratos, «God of War»

Melissanthi Mahut as Kassandra, «Assassin’s Creed Odyssey»

Roger Clark as Arthur Morgan, «Red Dead Redemption 2»

Yuri Lowenthal as Peter Parker, «Marvel’s Spider-Man»


GAMES FOR IMPACT

«11-11 Memories Retold» (Digixart / Aardman Animations / Bandai Namco Entertainment)

«Celeste» (Matt Makes Games)

«Florence» (Mountains / Annapurna Interactive)

«Life is Strange 2: Episode 1» (Dontnod Entertainment / Square Enix)

«The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories» (White Owls / Arc System Works)

 

BEST INDEPENDENT GAME

«Celeste» (Matt Makes Games)

«Dead Cells» (Motion Twin)

«Into the Breach» (Subset Games)

«Return of the Obra Dinn» (3909 LLC)

«The Messenger» (Sabotage Studio)

 

BEST MOBILE

«Donut County» (Ben Esposito / Annapurna Interactive)

«Florence» (Mountains / Annapurna Interactive)

«Fortnite» (Epic Games)

«PUBG Mobile» (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)

«Reigns: Game of Thrones» (Nerial / Developer Digital)

 

BEST VR/AR GAME

«Astro Bot Rescue Mission» (SIE Japan Studio / SIE)

«Beat Saber» (Beat Games)

«Firewall Zero Hour» (First Contact Entertainment / SIE)

«Moss» (Polyarc Games)

«Tetris Effect» (Resonair / Enhance, Inc)

 

BEST ACTION GAME

«Call of Duty: Black Ops 4» (Treyarch / Activision)

«Dead Cells» (Motion Twin)

«Destiny 2: Forsaken» (Bungie / Activision)

«Far Cry 5» (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

«Mega Man 11» (Capcom)

 

BEST ACTION/ADVENTURE GAME

«Assassin’s Creed Odyssey» (Ubisoft Quebec / Ubisoft)

«God of War» (Sony Santa Monica / SIE)

«Marvel’s Spider-Man» (Insomniac Games / SIE)

«Red Dead Redemption 2» (Rockstar Games)

«Shadow of the Tomb Raider» (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

 

BEST ROLE-PLAYING GAME

«Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age» (Square Enix / Square Enix)

«Monster Hunter: World» (Capcom)

«Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom» (Level 5 / Bandai Namco Entertainment)

«Octopath Traveler» (Square Enix / Acquire / Nintendo)

«Pillars of Eternity II: Deadfire» (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

 

BEST FIGHTING

«BlazBlue: Cross Tag Battle» (Arc System Works)

«Dragon Ball FighterZ» (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment)

«Soulcalibur 6» (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)

«Street Fighter 5 Arcade» (Dimps / Capcom)

 

BEST FAMILY GAME

«Mario Tennis Aces» (Camelot Software Planning / Nintendo)

«Nintendo Labo» (Nintendo EPD / Nintendo)

«Overcooked 2» (Ghost Town Games / Team 17)

«Starlink: Battle for Atlas» (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

«Super Mario Party» (NDCube / Nintendo)

 

BEST STRATEGY GAME

«Battletech» (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)

«Frostpunk» (11 bit studios)

«Into the Breach» (Subset Games)

«The Banner Saga 3» (Stoic Studio / Versus Evil)

«Valkyria Chronicles 4» (Sega CS3 / Sega)

 

BEST SPORTS/RACING

«FIFA 19» (EA Vancouver / EA Sports)

«Forza Horizon 4» (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)

«Mario Tennis Aces» (Camelot Software Planning / Nintendo)

«NBA 2K19» (Visual Concepts / 2K Sports)

«Pro Evolution Soccer 2019» (PES Productions / Konami)

 

BEST MULTIPLAYER GAME

«Call of Duty: Black Ops 4» (Treyarch / Activision)

«Destiny 2: Forsaken» (Bungie / Activision)

«Fortnite» (Epic Games)

«Monster Hunter: World» (Capcom)

«Sea of Thieves» (Rare / Microsoft Studios)

 

BEST STUDENT GAME

«Combat 2018» («Tanknarok») (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)

«Dash Quasar» (UC Santa Cruz)

«JERA» (Digipen Bilbao, Spain)

«LIFF» (ISTART Digital – France)

«RE: Charge» (MIT)

 

BEST DEBUT INDIE GAME

«Donut County» (Ben Esposito / Annapurna Interactive)

«Florence» (Mountains / Annapurna Interactive)

«Moss» (Polyarc Games)

«The Messenger» (Sabotage Studio)

«Yoku’s Island Express» (Villa Gorilla)

 

BEST ESPORTS GAME

«Counter-Strike: Global Offensive»

«Dota 2»

«Fortnite»

«League of Legends»

«Overwatch»


BEST ESPORTS PLAYER

Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox)

Hajime “Tokido” Taniguchi

Jian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)

Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)

Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)

 

BEST ESPORTS TEAM

Astralis (CSGO)

Cloud9 (LOL)

Fnatic (LOL)

London Spitfire (Overwatch)

OG (Dota 2)

 

BEST ESPORTS COACH

 Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)

Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)

Danny “zonic” Sørensen (Astralis)

Dylan Falco (Fnatic)

Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)

Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

 

BEST ESPORTS EVENT

ELEAGUE Major: Boston 2018

Evo 2018

 League of Legends World Championship

Overwatch League Grand Finals

The International 2018

 

BEST ESPORTS HOST

Alex “Goldenboy” Mendez

Alex “Machine” Richardson

Anders Blume

 Eefje “Sjokz” Depoortere

Paul “RedEye” Chaloner

 

BEST ESPORTS MOMENT

 C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)

KT vs IG Base Race (LOL Worlds)

G2 Beating RNG (LOL Worlds)

OG’s Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)

SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

 

CONTENT CREATOR OF THE YEAR

Dr. Lupo

Myth

 Ninja

Pokimane

Willyrex

Annonse. Diskuter denne annonsen her.

Kommentarer