Helsprø oppdatering til «Rocket League»

Helsprø oppdatering til «Rocket League»

(PressFire.no): Det har gått nesten to uker siden utviklerne av «Rocket League» kunngjorde at det kommer en oppdatering som gir spillet noen nye fasetter.

Med oppdateringen «Mutators» blir det mulig å forandre på mange av parameterne i spillet, slik at opplevelsen blir dramatisk endret – som firkantet ball eller mindre tyngdekraft.

Ute nå

Nå kunngjør Psyonix at oppdateringen er ute og kan lastes ned fra enten Playstation Network eller Steam. Den er dessuten helt gratis.

Utviklerne trekker selv fram både Moonball, Cubic og Time Warp som tre moduser for å nevne noen, men påpeker også fra at Mutator Mashup blander modusene i en spilleliste.

I desember kommer det også en ny modus de har døpt Snow Day, som islegger underlaget og hvor ballen blir en gigantisk ishockeypuck.

Stor suksess

«Rocket League» har vært en enorm suksess for Psyonix og har blitt lastet ned av over fem millioner siden lanseringen i sommer.

Det hører også med til historien at det fulgte med PlayStation Plus-abonnementet i juli, noe som naturligvis har hjulpet på suksessen.