- «Astral Chain» er ekte vare, og et av årets beste actionspill.

- «Astral Chain» er ekte vare, og et av årets beste actionspill.

Vi snakker om spillet i ukas Rad Crew-podcast.

(PressFire.no): Ved å hente inspirasjon fra «Neon Genesis Evangelion» og blande det med PlatinumGames sitt varemerke - forrykende action - har studioet produsert et fantastisk actionspill som kan konkurrere med de beste.

Cyberpunk-estetikken oser gjennom skjermen og utviklertemaet under Hideki Kamiya viser seg fra sin beste side. 

Vi snakker om hva som gjør spillet så gøy å spille i ukas episode av Rad Crew! Men vi kommer også innom Remedy sitt nye spill, «Control», som blander «Max Payne»-aktig action med et fascinerende mysterie som virker hentet ut av «X-Files». Er dette Remedy sitt beste spill hittil? Vi tror det har potensial til å være det etter førsteinntrykkene våre. Mer om det neste uke! 

Pluss: Inntrykk fra remasteren av «Final Fantasy 8», som kanskje ikke er den definitive utgaven folk håpet at den skulle bli. 

I ukas Topp 5 tar vi for oss Nintendo-hunder. Nei, ikke nødvendigvis «Nintendogs», men hunder som har dukket opp i Nintendo-spill opp gjennom årene. Who's a good boy? Og nei, Pappy van Poodle er ikke med på lista. 

Vi prater også om alle Nintendo Direct-nyhetene, hvor kanskje det mest overraskende av alt er en oppfølger, av alle ting, til kult-klassikeren «Deadly Premonition». Hvor forhåndsbestiller vi? Og som om ikke det var nok blir selveste Erik fra PressFire blir med på showet for å blant annet snakke om den nye spillstrategien fra regjeringa. 

Kos dere, så snakkes vi neste uke!

Spill av podcast fra SoundCloud?
Denne podcastepisoden ligger på SoundCloud, som kan sette cookies som sporer deg. Vi laster ikke inn spilleren før du godkjenner det.