Vi har lyst på «Crackdown 2»!

To Microsoft-sjefer er enige med oss. Er det håp om en oppfølger?

Jeg elsket «Crackdown». Det var et fantastisk åpent plattformspill med mye smell og spillglede. Men selv om det var fryktelig festlig å spille, så var det mye uforløst potensial i spillet, noe som gjorde at en oppfølger hadde fått meg til å hoppe litt høyere av glede.

Dessverre avkreftet utvikleren Phil Wilson fra Real Time Worlds til IGN i 2007 at en oppfølger var på vei.

- Microsoft var litt sent ute med å spørre etter «Crackdown 2», og når de endelig kom så hadde vi startet å jobbe på større og bedre ting.

 

- VI TRENGER ET NYTT «CRACKDOWN»

Utvikleren annonserte onlinespillet med politi og røver-tema «All Points Bulletin» eller «APB» og har etter sigende også et hemmelig prosjekt til på gang.

Men du skal aldri si aldri når hele to Microsoft-sjefer sier de har lyst på en oppfølger.

I en nylig Major Nelson-podcast sa Xbox Live!-sjefen Larry Hryb følgende:

- Jeg er her, på vegne av spillmiljøet, for å si at – vi trenger – et «Crackdown» til… det er alt jeg kommer til å si.

Og sjef for Microsoft Game Studios, Phil Spencer, følger opp med:

- «Crackdown» er et av mine favorittspill. Det er alt jeg har å si.

«Crackdown» solgte 1.5 millioner eksemplarer, så det burde være penger i en oppfølger. Selv om mange sannsynlig ble solgt på grunn av betanøkkelen for «Halo 3» som fulgte med.

Vi folder uansett hendene og ber om en oppfølger.

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Har du et like godt grep om kølla som han her?

Tar deg med til mesterens barndom.

Les mer

0
0
0
0

«The Secret World» har fått dato

- En dag vi internt jobber mot, sier Funcom.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

NeverDead

Med huet under armen.

Final Fantasy XIII-2

Forbedrer alt som ikke fungerte i forgjengeren.

King Arthur II: The Role-playing Wargame

Like historisk korrekt som «Ringenes Herre».

Catherine

Klarer du å si nei?

Resident Evil: Revelations

Zombiene er døde, lenge leve zombiene!