- Spider-Man-spillene våre suger

Kvalitetssikringen sviktet når det gjelder Spider-Man-titlene fra Activision, innrømmer Bobby Kotick.

Ifølge Destructoid har Activision-sjefen Bobby Kotick gjort et overraskende ærlig intervju med spillmagasinet Game Informer der han ikke sparer på kruttet.

I intervjuet innrømmer sjefen at Spider-Man-spillene de siste årene har vært for dårlige

- Våre Spider-Man-spill har sugd de siste fem årene, forteller han magasinet når det blir snakk om forpliktelser til kvalitet fra spillselskapet.

- De er dårlige spill. De fikk dårlige karakter fordi de er dårlige spill, fortsetter han og påpeker at de gikk bort fra hva Spider-Man handler om.

- Det handler om å slenge seg med edderkoppnett. Hva er fantasien om Spider-Man hvis du ikke gjør slenging med edderkoppnett? spør han retorisk.

På nettsiden Metacritic.com kan du se gjennomsnittskarakterene til hvert spill. Der utkrystalliserer det seg en tendens som reflekterer nettopp det Kotick snakker om. Du må tilbake til «Spider-Man 2» for å se relativt gode karakterer.

Det siste spillet som kom med edderkoppmannen het «Spider-Man: Web of Shadows» og kom til PS2, PS3, PSP, Nintendo DS, Wii, PC og Xbox 360 i oktober 2008.

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Antall spillere i USA har doblet seg på fire år

Enorm vekst fra sosiale medier og mobiltelefoner.

Les mer

0
0
0
0

«The Secret World» har fått dato

- En dag vi internt jobber mot, sier Funcom.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

NeverDead

Med huet under armen.

Final Fantasy XIII-2

Forbedrer alt som ikke fungerte i forgjengeren.

King Arthur II: The Role-playing Wargame

Like historisk korrekt som «Ringenes Herre».

Catherine

Klarer du å si nei?

Resident Evil: Revelations

Zombiene er døde, lenge leve zombiene!