Startvansker for «Heavy Rain»

Tekniske problemer er gjennomgangstemaet på de offisielle PlayStation-forumene etter slippet av det ambisiøse spillet.

«Heavy Rain» ble offisielt sluppet i går, men ikke uten visse problemer kan det virke som. Flere spillkjøpere benytter nå de offisielle PlayStation-nettsidene som en slags klagemur.

Det er stort sett problemer knyttet til lyd og dialog ute av sync som går igjen. Noen rapporterer også om mer alvorlige problemer, som at spillet kræsjer gjentatte ganger.

Les også: Vår anmeldelse av «Heavy Rain».
Les også: Vi møtte spillskaperen David Cage på norgesbesøk.

 

«Heavy Rain» starter med arkitekten Ethan,
én av fire spillfigurer du blir bedre kjent med.

EN PATCH TIL BESVÆR?

Kotaku videreformidler noen konkrete eksempler på dette.

Spillbloggen har også vært i kontakt med Sony for å få en offisiell uttalelse rundt denne problematikken.

Så langt har ikke utgiveren sagt noe om vanskene ved unnfangelsen av «Heavy Rain».

På lansering, når du putter spilldisken inn i din PS3 for første gang, blir du bedt om å laste ned en betydelig oppdatering.

Kanskje er det denne patchen som i stor grad bidrar til disse tekniske problemene – snarere enn at den løser dem?

De mest alvorlige klagene så langt går blant annet ut på at spillet regelrett kræsjer eller at autolagringen svikter, noe som resulterer i at «Heavy Rain»-spillere må gå flere timer tilbake for å fortsette jakten på Origiami-morderen.

Dette er på ingen måte feil som er garantert å forstyrre spillopplevelsen for alle, for flere rapporterer om at de ikke støtte på disse vanskene under sin «Heavy Rain»-gjennomspilling.

 

«Heavy Rain» ble lansert i norske butikker i går, 24. februar. Spillet er eksklusivt for PlayStation 3.

Trailer fra spillet:

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Har du et like godt grep om kølla som han her?

Tar deg med til mesterens barndom.

Les mer

0
0
0
0

«The Secret World» har fått dato

- En dag vi internt jobber mot, sier Funcom.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

NeverDead

Med huet under armen.

Final Fantasy XIII-2

Forbedrer alt som ikke fungerte i forgjengeren.

King Arthur II: The Role-playing Wargame

Like historisk korrekt som «Ringenes Herre».

Catherine

Klarer du å si nei?

Resident Evil: Revelations

Zombiene er døde, lenge leve zombiene!