Steam vil selge programvare

Snart vil du få tilgang til programmer gjennom Steam-biblioteket ditt.

(PressFire.no): Verdens største digitale spillbutikk, Steam, utvider snart tjenestene sine med programvare, helt urelatert til sitt nåværende fokus på spill.

Fra 5. september kan du bygge ut Steam-biblioteket ditt ytterlige med programmer du kanskje ikke ville assosiert med spilltjenesten. Ingen av titlene har så langt blitt offentliggjort, men Steam-entreprenørene lover at de skal representeres fra både den kreative og den produktive sfæren.

Valve, selskapet bak Steam, er også et høyt respektert spillstudio. Stortitlene deres «Portal», «Half-Life», «Counter-Strike», «Left4Dead» og «Team Fortress» har en enorm tilhengerskare. Med kombinasjonen av spillutvikling og en solid digital utgivelsesplattform, har Valve gjort stor suksess. Nå ekspanderer de tilbudet.

- 40 millioner spillere bruker Steam, og de er interessert i mer enn bare spill. De har fortalt oss at de vil ha tilgang til programvare igjennom klienten, forklarer Mark Richardson fra Valve i en pressemelding.

Fordelen med å ha programmene dine i Steam, sier de, er for enkle installasjoner, automatiske oppdateringer og naturligvis – din egen personlige Steam-nettsky for lagring av filer, så de kan reise med deg hvor enn du drar.

Programvare-utviklere oppfordres til å legge til deres produkter via Steam’s nylanserte «Greenlight»-tjeneste. Tjenesten lar brukerne støtte produkter de vil se bli tilgjengelige igjennom Steam-butikken. 

Valve er tydelig hypp på utvidelse. Da Pressfire snakket med Gabe Newell under E3 avslørte han at Steam også er på vei til Linux. I fjor kom også nyheten om at Steam planlegger å introdusere «Big Picture mode», som skal la spillerne nyte Steam-biblioteket sitt over flere skjermer og i større format. 

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Klarer dette spillet å toppe «Gears of War» og «Halo»?

Vi har sett Xbox One-flaggskipet Ryse».

Les mer

0
0
0
0

Har du problemer med PlayStation 3?

Ny oppdatering førte til konsolltrøbbel.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

The Incredible Adventures of Van Helsing

Mørk verden, lett humor.

Gunpoint

Inviterer til rampestreker.

GRID 2

Plankekjøring.

The Last of Us

- Setter en ny standard for hele spillmediet.

The Swapper

Hjernetrim med eksistensielle undertoner.