Hvorfor snakker ikke Gordon Freeman i «Half-Life»?

Gåten kan være løst.

(PressFire.no): En av nerdenes største hevn kom i form av en mystisk og mørk vitenskapsmann med briller og brekkjern.

I 1998 satte Gordon Freeman og «Half-Life» en ny standard for fortellinger i første persons skytespill.

Men noe var annerledes. For i motsetning til Duke Nukem, som ikke klarte å holde kjeft i «Duke Nukem 3D» (1996), var Freeman helt tyst.

Er han stum? Har han telepatiske evner? Uttrykker han følelsene gjennom bly og brekkjern? Har han ingenting på hjertet? Er han han en mekanisk skapning uten behov for kommunikasjon?

Svaret kan være mye enklere enn du tror – i alle fall ifølge Dorkly, som har laget en dokumentar som viser sannheten om hvordan Gordon Freemans møte med sin agent foregikk.

Se videoen, og i Black Mesas navn… se de andre videoene fra Dorkly også.

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

EA-utvikler: - Wii U er søppel

- Ingen nye spill på vei til konsollen, heter det offisielt.

Les mer

0
0
0
0

- Vi lærte en viktig lekse med PlayStation 3

Gjentar ikke tabbene til PS4. Intervju med Europa-sjefen i PlayStation.

Les mer

Siste anmeldelser

Metro: Last Light

Velkommen til Moskva.

LG Optimus G

Både ser og føles dyrere ut enn prisen.

Cat B15

Den er nærmest uknuselig.

Star Trek: The Video Game

Qapla'! For et dritspill!

Defiance

En sjarmløs etterdilter.