PC-eiere får også rocke

Activision vil innlemme PC- og Mac-eiere i det rocka selskap. Denne sommeren lanseres «Guitar Hero: World Tour» på nok en plattform.

Utgiveren av det suksessrike «Guitar Hero: World Tour» har fått Aspyr Media til å konvertere musikkspillet til PC og Mac.

Dette er det samme selskapet som lagde PC-/Mac-versjonene av «Guitar Hero III».

Spillet lanseres med nye instrumenter denne sommeren, i følge Eurogamer. De vil etter all sannsynlighet minne mye om de som er lansert til konsoll.

Les også: Rocka korrekturtabbe i «Guitar Hero: Metallica».
Les også: Utgiverne av ”Guitar Hero” sikret seg ”Sing Hero”-navn.


UTEN NEDLASTBARE LÅTER?

Kotaku skriver at spillet vil inneholde sangene fra konsollversjonene, og muligheten til å lage egne låter i «song creator».

Men du vil ikke kunne utveksle disse egenkomponerte mesterverkene online, slik du kan på PS3- eller Xbox 360-variantene.

Aspyr Media vil verken bekrefte eller avkrefte at det vil bli stablet på beina et alternativ til nedlastbart materiale også på PC-/Mac-versjonen av «World Tour».

Les også: Spill med KISS-bass.

Standardversjonen av dette spillet vil inneholde en gitarkontroller. Ønsker du flere instrumenter er PS3-instrumentene kompatible.

 

«Guitar Hero: World Tour» til PC og Mac slippes i juni.

Se hvordan modell Heidi Klum spiller «Guitar Hero» her:

Guitar Hero World Tour 'Heidi Klum XXX' TV ad

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Anmeldelse: Final Fantasy XIII-2

Forbedrer alt som ikke fungerte i forgjengeren.

Les mer

0
0
0
0

Får vi flere «Mass Effect»-spill?

BioWare mener de har nok råstoff til flere potensielle oppfølgere.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

Final Fantasy XIII-2

Forbedrer alt som ikke fungerte i forgjengeren.

King Arthur II: The Role-playing Wargame

Like historisk korrekt som «Ringenes Herre».

Catherine

Klarer du å si nei?

Resident Evil: Revelations

Zombiene er døde, lenge leve zombiene!

Oil Rush

Ikke noe oljeeventyr.