Nysgjerrig på «Rift»?

De første 20 nivåene er nå gratis.

(PressFire.no): I fjor ble det massive onlinespillet «Rift» lansert til ganske god mottagelse hos anmelderne. Vår mann trillet terningkast fem og anbefalte de som var litt lei av «World of Warcraft» å ta en liten prøvetur.

Den prøveturen blir nå enda lettere – utvikleren Trion kunngjør nå at det blir gratis å spille de første 20 nivåene i spillet, og det uten tidsbegrensing.

Dette skjer i forbindelse med versjon 1.7 av spillet som nå rulles ut. Oppdateringen forbedrer enkelte aspekter ved spillet og legger i tillegg til mer innhold. Gratisversjonen kalles «Rift Lite».

«Rift» føyer seg nå inn i rekkene av massive onlinespill som tilbyr visse deler av spillet helt gratis - norske Funcom åpnet i høst visse deler av «Age of Conan» for gratisspilling, og det ble også mulig å spille de 20 første nivåene i «World of Warcraft» uten å betale.

Funcom har i ettertid meldt at omsetningen i spillet skal ha doblet.  

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Romvesenene invaderer i høst

«XCOM: Enemy Unknown» har funnet sin plass i kalenderen.

Les mer

0
0
0
0

Hva om Radiohead lagde musikk på en Commodore 64?

Hør selv. Fan har gjenskapt «OK Computer» og «Kid A» i 8 bit.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

Dragon's Dogma

- Som «Skyrim» i konsentrat.

Max Payne 3

Du kødder ikke med en fyr som våkner flintskalla og fyllesjuk.

Sorcery

Tullete tryllerier.

Diablo III

Helvete har aldri vært bedre.

Starhawk

Forspiller en fantastisk mulighet.