(PressFire.no): I går delte det britiske akademiet for film og tv ut priser til fjorårets favoritter innen film- og tv-produksjoner, men har også de senere årene inkludert dataspill.

Og det var danske «Inside» som kunne ta med seg flest priser – både Beste kunstneriske utførelse, Beste spilldesign, Beste fortellerteknikk og Beste originale merkevare gikk til danske Playdead.

Det var imidlertid Naughty Dogs «Uncharted 4: A Thief’s End» som henta prisen for Årets beste spill.

Brenda Romero mottok også en BAFTAS ærespris for sine bidrag til spillbransjen. Romero har blant annet stått bak «WIzardry»-serien.

Her er den komplette lista over nominerte og vinnere.

 

ARTISTIC ACHIEVEMENT

«ABZÛ» - Giant Squid/505 Games
«DISHONORED 2» - Arkane Studios/Bethesda Softworks
«INSIDE» - Playdead/Playdead
«THE LAST GUARDIAN» - SIE Japan Studio, genDesign/Sony Interactive Entertainment Europe
«UNCHARTED 4» - Naughty Dog LLC/Sony Interactive Entertainment Europe
«UNRAVEL» - Coldwood Interactive/Electronic Arts

 

AUDIO ACHIEVEMENT

«BATTLEFIELD 1» – DICE/Electronic Arts
«DOOM» – id Software/Bethesda Softworks
«INSIDE» Martin Stig Andersen – Playdead/Playdead
«THE LAST GUARDIAN» - SIE Japan Studio, genDesign/Sony Interactive Entertainment Europe
«REZ INFINITE» Tetsuya Mizuguchi, Takako Ishida, Noboru Mutoh - Enhance Games, Monstars Inc., Resonair/Enhance Games
«UNCHARTED 4» – Naughty Dog LLC/Sony Interactive Entertainment Europs

 

BEST GAME

«FIREWATCH » – Campo Santo Productions/Camp Santo Productions, Panic Inc.
«INSIDE» – Playdead/Playdead
«OVERWATCH» – Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
«STARDEW VALLEY» Eric Barone – ConcernedApe/Chucklefish
«TITANFALL 2» – Respawn Entertainment/Electronic Arts
«UNCHARTED 4» – Naughty Dog LLC/Sony Interactive Entertainment Europe

 

BRITISH GAME

«BATMAN: ARKHAM VR» – Rocksteady Studios/WB Games
«FORZA HORIZON 3» – Playground Games/Microsoft Studios
«NO MAN’S SKY» - Hello Games/Hello Games, Sony Interactive Entertainment Europe
«OVERCOOKED» – Ghost Town Games/Team17 Digital Ltd
«PLANET COASTER»  – Frontier Developments/Frontier Developments
«VIRGINIA» – Variable State/505 Games

 

DEBUT GAME

«FIREWATCH» – Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.
«OVERCOOKED» – Ghost Town Games/Team17 Digital inc.
«OXENFREE» – Night School Studio/Night School Studio
«THAT DRAGON, CANCER» – Numinous Games/Numinous Games
«THE WITNESS» – Thekla, Inc./Thekla, Inc.
«VIRGINIA» – Variable State/505 Games

 

EVOLVING GAME

«DESTINY: RISE OF IRON» – Bungie/Activision
«ELITE DANGEROUS: HORIZONS» – Frontier Developments/Frontier Developments
«EVE ONLINE» – CCP Games/CCP Games
«FINAL FANTASY XIV: ONLINE» – Square Enix/Square Enix
«HITMAN» – IO Interactive/Square Enix
«ROCKET LEAGUE» Dave Hagewood, Jeremy Dunham, Corey Davis – Psyonix/Psyonix

 

FAMILY

«LEGO STAR WARS: THE FORCE AWAKENS» Mike Taylor, Jamie Eden, James Norton – TT Games/WB Games
«OVERCOOKED» – Ghost Town Games/Team17 Digital Ltd
«THE PLAYROOM VR» - SIE Japan Studio, Team ASOBI!/Sony Interactive Entertainment Europe
«POKÉMON GO»  - Niantic Inc./Niantic Inc.
«RATCHET & CLANK»  - Insomniac Games/Sony Interactive Entertainment Europe
«TOCA HAIR SALON 3»  - Toca Boca/Toca Boca

 

GAME DESIGN

«BATTLEFIELD 1» – DICE/Electronic Arts
«DISHONORED 2» – Arkane Studios/Bethesda Softworks
«INSIDE» – Playdead/Playdead
«OVERWATCH» – Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
«TITANFALL 2» – Respawn Entertainment/Electronic Arts
«THE WITNESS» – Thekla,Inc./Thekla, Inc.

 

GAME INNOVATION

«BATMAN: ARKHAM VR» – Rocksteady Studios/WB Games
«FIREWATCH» - Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.,
«POKÉMON GO» - Niantic Inc./Niantic Inc.
«THAT DRAGON, CANCER»  – Numinous Games/Numinous Games
«UNSEEN DIPLOMACY»  - Triangular Pixels/ Triangular Pixels
«THE WITNESS»  – Thekla, Inc./Thekla, Inc.

 

MOBILE

«THE BANNER SAGA 2» – Stoic/Versus Evil
«DAWN OF TITANS» - Natural Motion/Zynga
«DEUS EX GO» - Square Enix Montreal/Square Enix
«POKÉMON GO» - Niantic Inc./Niantic Inc.
«POKÉMON SUN AND POKÉMON MOON» – Game Freak/The Pokémon Company International
«REIGNS» – Nerial/Devolver Digital

 

MULTIPLAYER

«BATTLEFIELD 1» – DICE/Electronic Arts
«FORZA HORIZON 3» – Playground Games/Microsoft Studios
«OVERCOOKED» – Ghost Town Games/Team17 Digital Ltd
«OVERWATCH» – Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
«TITANFALL 2» – Respawn Entertainment/Electronic Arts
«TOM CLANCY’S THE DIVISION» – Ubisoft Massive/Ubisoft

 

MUSIC

«ABZÛ» Austin Wintory – Giant Squid/505 Games
«DOOM» Mick Gordon, Chris Hite, Chad Mossholder – id Software/Bethesda Softworks
«INSIDE» Martin Stig Andersen, SØS Gunver Ryberg – Playdead/Playdead
«THE LAST GUARDIAN» Takeshi Furukawa – SIE Japan Studio, genDesign/Sony Interactive Entertainment Europe
«UNCHARTED 4» Henry Jackman, Jonathan Mayer, Scott Hanau – Naughty Dog LLC/Sony Interactive Entertainment Europe
«VIRGINIA» Lyndon Holland – Variable State/505 Games

 

NARRATIVE

«DISHONORED 2» – Arkane Studios/Bethesda Softworks
«FIREWATCH»  – Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.
«INSID»E Arnt Jensen – Playdead/Playdead
«MAFIA III»  – Hangar 13/2K
«OXENFREE»  – Night School Studio/Night School Studio
«UNCHARTED 4» Neil Druckmann, Josh Scherr – Naughty Dog LLC/Sony Interactive Entertainment Europe

 

ORIGINAL PROPERTY

«FIREWATCH» – Campo Santo Productions/Campo Santo Productions, Panic Inc.
«INSIDE» – Playdead/Playdead
«THE LAST GUARDIAN»  – SIE Japan Studio, genDesign/Sony Interactive Entertainment Europe
«OVERWATCH»  – Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
«UNRAVEL»  – Coldwood Interactive/Electronic Arts
«THE WITNESS»  – Thekla, Inc./Thekla, Inc.

 

PERFORMER

ALEX HERNANDEZ as Lincoln Clay in «Mafia III»
CISSY JONES as Delilah in «Firewatch»
EMILY ROSE as Elena Fisher in «Uncharted 4»
NAVID NEGAHBAN as ‘Hajj Agha’ in «1979 Revolution: Black Friday»
NOLAN NORTH as Nathan Drake in «Uncharted 4»
TROY BAKER as Sam Drake in «Uncharted 4»

 

BAFTA ONES TO WATCH AWARD IN ASSOCIATION WITH DARE TO BE DIGITAL

«AMONG THE STONES» Lukasz Gomula, Alberto Taiuti, James Wood, Roberto Macken, Kevin McKenna, Rory Sweeney – Bluedoor Games
«PENTAGRAB» Andrew Fullarton, Thomas Slade, Nick Kondylis, Cari Watterton, Dale Smith – Ludico
«REBOUND» Kieran Gallagher, Isaac Pringle, Mark Tempini, Andrew Graham, Alexander MacDiarmid, Vladislav Veselinov, Craig Russell, Alexandra Donaldson - Hexterion

 

AMD ESPORTS AUDIENCE AWARD

«CLASH ROYALE» Supercell/Supercell
«COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE» Hidden Path Entertainment/Valve
«DOTA 2» Valve/Valve
«LEAGUE OF LEGENDS» Riot Games/Riot Games
«OVERWATCH» Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment
«STREET FIGHTER V» Capcom, Dimps/Capcom

Annonse. Diskuter denne annonsen her.

Kommentarer