Nytt Zelda presentert!

Under fjorårets E3 sa Nintendo at både Mario- og Zelda-teamene deres var opptatt med nye prosjekter. Under GDC ble det avslørt hva sistnevnte har brukt tiden på.

Det nye spillet har fått navnet «The Legend of Zelda: Spirit Tracks» og skal ut på Nintendo DS. Under talen til Nintendos Satoru Iwata ble også endelig nyheten om bedre muligheter for lagring av spill fra Wiis Virtual Console annonsert.

Les også: Bedre lagringsmuligheter på Wii.

Spillet kommer ut allerede i år og ser Link hoppe på et lokomotiv i stedet for båten han benyttet seg av forrige gang Zelda la ut på eventyr, i DS-spillet «Legend of Zelda: Phantom Hourglass».

Du reiser rundt i spillverdenen ved å tegne togskinner, ikke ulikt måten du navigerte båten til Link i «Phantom Hourglass». I traileren som ble vist på GDC sjefer Link rundt på et lokomotiv som er utstyrt med en kanon.

Det ryktes at dette Zelda-spillet kan bli en nedlastbar tittel til DSi som lanseres 3. april, og allerede har rukket å sette noen salgsrekorder - før release.

Se de første skjermbildene tatt av MTVs Multiplayer under selve presentasjonen her.

Se traileren til spillet her:

Kommentarer

På forsiden nå

top-article 0

Romvesenene invaderer i høst

«XCOM: Enemy Unknown» har funnet sin plass i kalenderen.

Les mer

0
0
0
0

Hva om Radiohead lagde musikk på en Commodore 64?

Hør selv. Fan har gjenskapt «OK Computer» og «Kid A» i 8 bit.

Les mer

Skjermbilder


Gå til albumet

Siste anmeldelser

Dragon's Dogma

- Som «Skyrim» i konsentrat.

Max Payne 3

Du kødder ikke med en fyr som våkner flintskalla og fyllesjuk.

Sorcery

Tullete tryllerier.

Diablo III

Helvete har aldri vært bedre.

Starhawk

Forspiller en fantastisk mulighet.